مشاوره برندینگ (Branding Plan)


مدیریت برند (مدیریت نام تجاری) Brand Management با داشتن دانش و آگاهی کامل از اصطلاح "نام تجاری" آغاز می‌شود و شامل قولی است که به مشتری داده می‌شود و صدالبته که باید به آن عمل شود.

 "مدیریت برند" (مدیریت نام تجاری) چیزی جز هنر ایجاد و حفظ نام تجاری نیست. تولیدکننده یا ارائه‌دهنده خدمت با نام تجاری خود ، مشتریان خویش را به کسب‌وکار خود متعهد می‌سازد. سازمان با یک نام تجاری قوی، محصولات خود را از رقبا متمایز می‌نماید. از همین روست که اصطلاحاً برندی را از برند دیگر ارزشمندتر دانسته و در این مسیر ارزش‌گذاری برند دارای اهمیت ویژه‌ای است.

 مدیریت برند شامل مدیریت ویژگی‌های محسوس و نامحسوس نام تجاری است. در مورد محصول(ملموس)،شامل خود محصول، قیمت، بسته‌بندی، و غیره است. درحالی‌که در مورد خدمات(غیرملموس)،شامل تجربه مشتریان و در مورد خدمات (غیرملموس)، شامل ارتباط عاطفی با محصول / خدمت است.

 

برندینگ از ترکیب آمیخته بازاریابی Marketing Mix مختلف به شما هویت می‌دهد. این چیزی جز درگیر نمودن ذهن مشتریان با نام تجاری‌تان نیست. توجه نمایید که این تصویر ناشی از تجربه حاصل از برخورد با یک کسب‌وکار بزرگ و قابل‌اعتماد است.

 

 در کل می‌تواند چنین بیان نمود : برند، تصویری باکیفیت ، به کسب‌وکار شما می‌دهد.

 هدف از نام تجاری یا برند، انتقال پیام نام تجاری به‌وضوح، ایجاد وفاداری مشتری به برند Brand Loyalty، متقاعد کردن خریدار برای این محصول، و ایجاد یک اتصال عاطفی با مشتریان است. برند (نام تجاری) شکل‌دهنده‌ی درک مشتری از محصول ماست. برند انتظارات مشتری را در مورد محصول یا خدمت بالا می‌برد.

 

*هدف اصلی از نام تجاری یا برند "ایجاد تمایز" است.

برند قوی تعلل ، شک و تردید مشتریان در مورد خطرات مالی، اجتماعی و امنیتی در هنگام خرید کالا یا خدمت را کاهش داده و بر قدرت تصمیم‌گیری تأثیر می‌گذارد.

 مشتریان ، کالاهای ناملموس را با کمک گرفتن از نام تجاری بهتر می‌توانند در ذهن تصور نمایند.

 سازمان‌هایی که نام تجاری‌شان قوی است، سهم بازارشان بالا است. برند باید پشتیبانی خوب و قوی داشته باشد تا بتوان آن را برای درازمدت حفظ نمود مدیریت تمام برندهای متعلق به یک شرکت بسیار مهم است و با ایجاد ارزش برای برندتان Brand Equity بر روی "حقوق صاحبان سهام " در طی یک دوره تأثیر خواهید گذاشت.

 

 برندینگ Branding زمانی انجام خواهد شد که علائم و ایده‌هایی که متعلق به سازمان است، با استقبال روزافزون مخاطبان آن برند مواجه شده و در زمان حضور در عرصه رقابت با سایر شرکت‌هایی که همان محصول یا خدمت را ارائه می‌نماید، به یادآوری محصول و خدمت کمک نموده و در زمان خرید، برای مشتری الویت ایجاد نماید.

 

در کمپین تبلیغاتی حرفه‌ای، تمام تلاش سازمان بر برندینگ است، اما اکثر مدیران سازمان‌ها، برندینگ را همان تبلیغات می‌دانند. شرکت‌های تبلیغاتی در زمان طراحی کمپین تبلیغاتی یک اشتباه بزرگ انجام می‌دهند که همان تمرکز بر شناساندن برند به مخاطب یا افزایش سطح شناخت برند Brand Recognition است.

 

شرکتی که صرفاً ابزار و کانال‌های تبلیغاتی را در اختیار دارد، لزوماً عملیات برندینگ را به‌صورت علمی و صحیح انجام نمی‌دهند. تبلیغات در این حالت تنها شهرت ایجاد نموده و به سازمان استانداردی در جهت پیش رفت می‌دهد.

در اینجا مدیریت برند "Brand Management"حائز اهمیت است. مدیریت نام تجاری کمکی در جهت ایجاد تصویری از شرکت در اذهان عمومی یا خصوصی است.

 

مدیر برند باید نظارت کامل بر عملکرد نام تجاری داشته باشد. تنها زمانی یک نام تجاری موفق، ایجاد خواهد شد که "سیستم مدیریت برند" خوب و کارا عمل نماید.

 

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه رسانه و به‌خصوص کاربرد اینترنت در زندگی روزمره، علاوه بر برندینگ سازمانی ، برندینگ فردی Personal Branding نیز مطرح و توسعه پیدا نموده است.

همچنین در سال‌های اخیر، گسترش تجارت و نیز افزایش اهمیت رسانه‌ها داخلی و خارجی، باعث شده است که اهمیت مباحث بازاریابی در حمایت از توسعه اقتصادی یک منطقه خاص جغرافیایی تحت عنوان برندینگ مکانی Place Branding (برندینگ کشور،شهر،منطقه) موردبررسی جدی و جامع قرار گیرد.

 

*در عصر اطلاعات، نام تجاری عامل اصلی برای رقابت است. " اندرو نل "

 

نکته حائز اهمیت:

 یکی از شرکت‌های مهم و بین‌المللی در تعریف استانداردهای استراتژی برند و برندینگ ، شرکت معظم اینتربرند Interbrand آمریکا با است که با داشتن چند هزار کارمند در سراسر دنیا و بیش از 30 دفتر در پنج قاره، در حوزه مارکتینگ ، صاحب‌نظر بوده و سهم عظیمی در گسترش علم برندینگ در دنیا داشته است.

  

 راهکارهای تیم مشاوران سمین در این زمینه :

  •  مشاوره و ارائه برنامه مدیریت استراتژیک برند
  • تهیه و تدوین اساسنامه استراتژی برند CIG
  • تهیه جداول کمپین‌های تبلیغاتی بر اساس CIG
  • تعیین ارزش برند (ارزش‌گذاری برند)

Branding Plan

Brand management begins with a complete knowledge and awareness of the term "branding". It deals with the promise that is given to the customer which surely needs to be done.

Samin Consultanting Team provides some strategies in Brand Management field including:

  • Consultation and presentation of Strategic
  • Brand Management Compiltion program of brand strategy CIG
  • Preparation of advertisement campaigns' Tables based on the CIG
  • Brand Evaluation

Brand is the primary cause of competition in the information age...  Andronel

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top