درباره حسین ناصری

حسین ناصری ، موسس ومدیر عامل گروه بین المللی سمین ، متولد دی ماه 1353 در یکی از کوچه های خیابان آذربایجان تهران در خانوداه ای 6 نفره متولد گردید . در سن 3 سالگی ، پدر خانواده را ترک گفت و مادر که در یک شرکت کار میکرد عهده دار نقش پدر نیز می شود . در 6 سالگی به دلیل ضربه ی روحی که از عدم وجود پدر ناشی میشد دچار عارضه قلبی و سپس افسردگی شد که همین مسئله سر آغازی برای ورود او به دنیای موسیقی می گردد. در 7 سالگی به مدرسه موسیقی و پس از آن به هنرستان موسیقی راه پیدا می کند  که اولین نقطه عطف زندگی او با آشنایی با بزرگان موسیقی همچون استاد حنانه و استاد کامکار و ... ، رقم می خورد . از سن 15 سالگی به تدریس موسیقی می پردازد و با افزایش سن به عنوان کارپرداز در شرکتی استخدام می شود تا بتواند هزینه دانشگاه خود را نیز تامین نماید . پس از اخذ دیپلم موسیقی ، به دلیل اصرار مادر و نگرانی او برای آینده فرزند، در ابتدا لیسانس الکترونیک از  دانشگاه تهران و سپس  لیسانس موسیقی از دانشگاه ابوظبی را دریافت نمود . در ادامه نیز  موفق به  اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آفریقای جنوبی و مدرک دکترای مدیریت ارتباطات از دانشگاه هانوفر آلمان  گردید . حسین ناصری در تمامی سالهای تحصیل آکادمیک خود از علايق هنری خود بازنماند و علاوه بر اخذ افتخارات و جوابز مربوط به مدیریت ، موفق به اخذ جوایزی در زمینه های هنری نیز گردید . ایشان علاوه بر تمامی مقالاتی که در زمینه توسعه کسب و کار دارا می باشند، نویسنده چندین جلد کتاب با موضوعیت جملات کوتاه انگیزشی مدیران به  زبانهای  انگلیسی ، ترکی استامبولی ، فرانسه و فارسی نیز هستند که کتابهای (( نفسِ عمیق )) ، (( ماه چیدنیست )) و ((تنهایی ))  را از آن جمله می توان نام برد .

 

سمین متولد می شود

در حالیکه تنها 21 سال دارد با پول قرضی که از برادر خود دریافت می کند شرکتی را با محوریت تبلیغات و با شعار (( تبلیغات مدرن )) به نام ((خانه طرح و گرافیک سمین)) تاسیس می نماید . به دلیل روحیه بلند پرواز و باوری که به خود داشت؛ سیاست کاری ای را در پیش می گیرد که منجر به بیکار ماندن چند ساله ی شرکت می شود . او اعتقاد داشت که شرکت برای درآمد نباید تن به هرکار کوچکی بدهد و برای شروع کار خود نیاز به یک مشتری بزرگ دارد . تمامی موارد بالا به همراه صبر ، ،باور قلبی و ایمان به خدا ، یادگیری مداوم و برنامه ریزی دقیق، پس از چند سال منجر به انعقاد یک قرارداد بزرگ با شرکت دارو پخش گردید . نتیجه به حدی عالی بود که باعث معرفی سمین به یک شرکت آلمانی نیز شد ؛و به این ترتیب دومین نقطه عطف زندگی حسین ناصری نیز رقم خورد .

 

 من مدیریت را دوست دارم

پس از چند سال و ارتقا نسبی شرکت، آشنایی او با فرانک فرنس و شرکت در کلاسهای آموزشی این مدیر سرشناس در آفریقای جنوبی ، باعث آشنایی حرفه ای حسین ناصری با مدیریت گردید ، به طوریکه این آشنایی و ملاقات را می توان به عنوان سومین و مهمترین نقطه عطف زندگی او برشمرد . آشنایی که منجر به اخذ مدرک فوق لیسانس در زمینه MBA و شروع مشاوره های حرفه ای او به مدیران و سازمانها گردید .

 

سمین بزرگ می شود

کم کم به دلیل سرلوحه قراردادن خلاقیت و ایده پردازی، استفاده از سخت افزارهای طراحی پیشرفته ( شرکت سمین اولین شرکت تبلیغاتی بود که از کامپیوترهای مکینتاش برای طراحی استفاده می نمود )، انجام پروژه های بین المللی و به روز بودن دانش و آگاهی از متریال روز صنعت چاپ ، پس از 16 سال شرکت سمین را در زمره 5 شرکت تبلیغاتی ایران قرار داد.

در سال 90 با توجه به تفکر حسین ناصری مبنی بر توسعه کسب و کار در شاخه های همگون و با توجه به مسئولیتی که در قبال محیط زیست احساس می نمود از یک سو و با پیشرفت تکنولوژی در زمینه اپلیکیشن های موبایلی از سوی دیگر ، با شعار (( درختان را قطع نکنیم )) طرحی در قالب ((پیوند تبلیغات و اپلیکیشن ))  به دولت ارائه می دهد که جوایزی را نیز به همراه دارد .

در این مقطع شرکت توسعه دهنده سمین در زمینه طراحی ، تولید و توسعه اپلیکیشن های موبایلی به عنوان زیر مجموعه ای از گروه سمین متولد می شود ؛ که با اعطای نام آقای تبلیغات به حسین ناصری از سوی ارشاد مصادف می گردد.

 شرکت مشاوره مدیریت سمین  و  شرکت نشر و رسانه سمین از جمله شرکت های زیر مجموعه می باشند که با ثبت جهانی برند سمین ، خانه طرح و گرافیک سمین به گروه بین المللی سمین تبدیل می گردد.


حسین ناصری و سفر

حسین ناصری از سال 90 به دلیل ماموریت های کاری و ملاقات با نوابغ مدیریتی دنیا ، سفرهای خود را  به اقصی نقاط دنیا به شکل هدفمند تر از قبل آغاز نمود . آشنایی با طرز فکر مدیران نوگرا و روش های نوین مدیریتی و بازدید از برندهای بزرگ دنیا و ... افق گسترده و جدیدی را در او شکوفا می نماید که باعث تحولی عظیم در زندگی حرفه ای وشخصی او می گردد .

اولین تاٍثیر در او را می توان در استارت آپ سازمانی دید . شرکتی که 18 سال به بهترین نحو ممکن کار میکرد و در آمد سرشاری نیز به همراه  داشت را با یک برنامه ریزی دقیق از یک شرکت تبلیغات محور به یک شرکت مشاور محور تبدیل نمود .بنابراین شرکت مشاوره مدیریت سمین نیزبا توجه به تجربه 21 سال او در مواجه با مدیران ایرانی و آشنایی با سلایق و علایق آنها و دانشی که کسب نموده بود ،تاسیس گردید .


و دوباره طرحی نو

به واسطه ثبت جهانی برند سمین در دنیا و قرار گرفتن بین 300 شرکتی که از ایران برند خود را ثبت جهانی نموده اند درهای دیگری به سوی حسین ناصری گشوده شد  . او تمام تجارب خود در این 21 سال را در کنار هم قرار داده و به طرح ((بیزینس تورهای آموزشی و علمی برای مدیران )) رسید؛ که توانست تنها در طول مدت 2 سال مورد استقبال بی نظیر مدیران ایرانی قرار بگیرد . سفرهایی که با نیت ترویج هم افزایی و فراهم نمودن بستر های مناسب سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار مدیران در حوزه های خاص بین المللی مانند کانادا و آمریکا و ... طراحی و اجرا می شود .

 

 من یک مدیر ماجراجو هستم

حسین ناصری با توجه به رویای کودکی و روحیه ماجراجویانه خود در بین سفرهای کاری به بازدید از مکانهای عجیب بسیاری در حوزه اتحادیه اروپا ، آسیای شرق ، امریکای شمالی ، جنوبی ، مرکزی ، روسیه و ...  پرداخت و توانست بیشتر موارد عجایب هفتگانه دنیا را ببیند .

او همچنین با هدف بازگشت سلامتی جسمی ، ارتقاء اراده و تقویت روحیه و رسیدن به خودسازی با شعار (( سیگار نکشید)) برنامه بلند مدت خود را در قالب پیاده روی های طولانی و سنگین آغاز نمود و توانست مسیرهای فراوانی را پیاده روی نماید که آخرین آن  پیاده روی  کرج – چالوس به مسافت حدود دویست کیلومتر در قالب جاده نوردی ، صخره نوردی ، و کوه نوردی می باشد.

 

حسین ناصری در آخرین ماجراجویی خود به قطب شمال سفر نمود که اقدامات او در سفر بازتاب های داخلی و بین المللی فراوانی را در برداشت . از جمله این اقدامات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 اهتزاز پرچم مقدس ایران ،

سفیر فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

سفیر تیم فوتبال پرسپولیس

 اهتزاز پرچم چهره های ماندگار دنیای هنر

 و ...

حسین ناصری در حال برنامه ریزی برای سفر به فضا در دو سال آینده به فضا می باشد.

 این ماجراجویی ها و تاثیرات فراوانی که در حسین ناصری گذاشت و با توجه به چالش هایی که مدیرانی چون او با آن دست به گریبان بودند ذهن او را به سمت ابداع طرحی دیگر هدایت نمود .

 درباره مدیر ماجراجو بیشتر بدانید. 

"51 برند" متولد می گردد

همان طور که گفته شد سفر و چالش های پیش بینی نشده ای که اتفاق می افتاد و اجبار در حل سریع آن ، تاثیرات شگرفی در روحیه ی مدیریتی حسین ناصری نهاد . یکی از دغدغه های اصلی او در میان گذاشتن این تجربه با مدیران دیگر بود ؛ بنابراین طرحی مدیریتی با عنوان آموزش مدیران در محیط واقعی مبنی بر ادغام مدیریت و ماجراجویی را ابداع نمود که مراحل ثبت جهانی آن در دست اقدام می باشد . تمام مطالبی که بیان گردید منجر به تولد طرحی آموزشی – عملی و مدیریتی گردید به نام طرح 51 برند که این طرح نیز به نام حسین ناصری در دنیا ثبت گردیده است . طرح نوین مدیریت با راهکاری نوین، لذت بخش و چالش برانگیز.  

 About Hossein Naseri

 

Hossein Naseri- founder and CEO of Samin International Group-was born in January 1975 in Azerbaijan street in Tehran. When he was 3, his father left and his mother had to work as a worker in a company. He suffered from depression when he was 6 so, he started to learn music. At the age 7, he went to Music School and after that Conservatory of Music which was his first turning point in the life. He started teaching music at age 15 after that he was employed in a company as a supplier in order to make money for his university tuition fees. His mother had insisted on his attending such a special university to get B.S in Electronic.

Samin is Born

With the help of his brother he had become able to establish a company when he was in his early 20s. He established the roots of the modern day advertisement company named “Samin Design and Graphic Home”. Due to his ambitious personality and his belief, the company was unemployed for some years. He believed that he needs a valuable customer. All above mentioned points led to a contract with Daroupakhsh Distribution Company. The result was  satisfactory so that Samin was introduced as a German company and this was the second turning point in his life.

Due to his mother`s concerns about his future, after finishing his education in Music Conservatory, firstly, he got B.S of Electronics from Azad University and B.A in Music from Abu Dhabi University. Afterwards, he successfully received his Mastery of Communications Management from South Africa University and Ph.D. from Hannover University. During these academic years, he has never stopped learning Art. Not only has he got various management prizes, but he has received some art prizes. He also has published different articles in the field of business development and has written several motivational books for managers in different languages such as, English, Turkish and French. In this regard, “Deep Breath”, “The Moon is pickable” and "Loneliness" are three of them.

 

After some years, the company got some partial promotions and he had a chance to visit some famous people such as Frank Furness and took part in some of his workshops and it was the third turning point in his life. In a way that the above mentioned led to get a mastery in MBA.

 

Samin Grows Up

Samin Company by considering new ideas and creativity, advancement of designing software (Samin was the first advertisement company which used Macintosh)، performing international projects, being aware of modern technology in publishing industry become able to be among the list of 5 leading advertisement companies in Iran after sixteen years.

In 2001, regarding Hossein Naseri’s thought on the basis of business development in the assimilating branches and considering the duty, he felt he had toward the environment on one hand, and on the other hand because of the technological progress in the field of cell-phone applications, with the motto “Let’s not cut the trees”, he presented a design “mixture of advertisement and application” to the government that brings back some prizes.

At this stage, Samin Promotion Company was born on the field of designing, production and expansion of cell-phone applications as a sub-category of Samin International Group that coincides with bestowing the name of Aghaye Tablighat from Ershad.

By international registration of Samin Design and Graphic Home, subsidiary companies such as Samin Management Consulting Co. and Press and Media Co. made this comapany as an international group.


Hossein Naseri and Travels

Hossein Naseri has started his travels to different places in a more targeted way due to missions and with the purpose of global geniuses since 2001. Getting acquainted with the innovative managers’ way of thinking, the modern methods of management and visiting the great brands in the world and etc., He found a newly expanded horizon which makes a big evolution in his personal and professional life.

The first effect was on the organizational start-up. He changed a company which was working quite well and was so profitable and advertisement-oriented to a company which was consulting-oriented. Therefore, Samin Management Consulting company was founded based on his 21 years old experience confronting Iranian managers, being familiar with their tastes and interests, and also the knowledge he has acquired before.

 

Again a New Idea

Through world`s registration of Samin and being among 300 countries that have been recorded their brands from Iran, the new opportunities have been opened to Hossein Naseri. He has gathered all these 21 years experiences and created the idea of “Educational Scientific Business Tours for Managers” that has been surprisingly welcomed by Iranian managers. The trips which have been designed with the purpose of increasing and providing appropriate opportunities to invest and develop the manager’s marketing in the special international areas such as Canada, US and etc.

 

I am an Adventurer Manager

Based on his childhood dreams and his adventurous spirit, Hossein Naseri has visited some wonderful places in the European Union, East Asia, North, South and Central America, Russia and also he has seen the most places of the Seven Wonders.

He also started his long walking plan with the purpose of physical health recovery promoting, spirit reinforcement and self-improvement gained through the motto of “No Smoking” and he also could walk the long distances that the last one was walking 200 km Karaj-Chalus Road in the walking road, rock climbing and mountaineering fields.

Hossein Naseri has traveled to the North Pole that his achievements have had very national and international reflections on his recent adventure.

 

Some of the achievements are:

Rising the holly flag of Iran

Being the ambassador of Islamic Republic of Iran Football Federation

Being Persepolis Football Team ambassador

Rising the flag of Enduring Figures of the art world

 

Hossein Naseri is planning a trip to space for the next two years.

These adventures and their effects on him, and according to some challenges that Hossein Naseri and all other managers were dealing with, led him to create another idea.

 

51 Brands is Created

As it was mentioned above, the trip and the unpredictable challenges which happened and the force to solve them fast have influenced Hossein Naseri`s managerial spirit.

One of his main concerns was to share all experiences with other managers, so he has created the management idea named Management Training Course in the real situation based on merging management and adventures combining that its international registration is being prepared.

All the things mentioned above ended in creating a training-practical and management plan called “51 Brands” that has been registered with the name of Hossein Naseri in the world.

This is a new plan of management with modern, enjoyable and challenging solutions.ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top