عادات مخربی که حس شادی را کاهش می دهند

اغلب افراد بر این باورند که تصمیماتشان کاملا صحیح اتخاذ شده اند ودلیل رفاهشان همان تصمیمات است، ولی تنها مشکل این موضوع است که انتخابهایمان، نگرانی، نا امیدی را افزایش می دهد و ما را به سمت عادات غیر صحیحی می کشاند که در نهایت موجب از دست دادن فرصتهایمان می شود.

شما می توانید چرخه ی منفی را متوقف سازید و شروع به بازگرداندن حس خوشنودیتان شوید و تنها راه حل، دور شدن از عادات نادرست ذیل می باشد.

1. مقایسه دائم خود با دیگران

در واقع غریضه ی مقایسه کردن زندگی خود با افراد دیگر غیر قابل کنترل است و اغلب افراد نمی توانند برآن غلبه کنند. نتیجه ی مقایسه خود با دیگران، در نهایت موجب ناراحتی و نارضایتی است.

در واقع، مقایسه زندگی و پنداشتن این موضوع که آنها شغل و زندگی بسیار عالی دارند امر پیچیده ای نیست ولی این دسته از مقایسه ها هیچگاه عادلانه نمی باشد، چرا که تمامی افراد متفاوت و منحصر بفرد هستند و توانایی ها و استعدادهای خاص خود را دارند که این تفاوت ها موجب کسب تجربه ها و اهداف کاملاً جدا از هم می شود.

هنگامی که حس مقایسه به شما دست می دهد، سعی کنید که افکارتان را به تعادل برسانید چرا که هیچکس کامل نیست و تنها فرد باید خود را به سمت موفقیت سوق دهد.

2. عدم قدردانی از داشته ها

با صرف نظر از آن چه که دارید، همیشه باید قدردان باشید چرا که هر روز فرصت تنفس دوباره به شما داده می شود و می توانید به دنبال کسب اهدافتان بروید و موضوعاتی که باعث خوشنودیتان می شود را بیابید. زمانی که افراد ناراضی هستند و قدر دان نمی باشند، اهمیت و ارزش داشته هایشان را دست کم می گیرند.

شکرگزار بودن، زندگی شما را تغییر می دهد چرا که تمرکز شما را معطوف به داشته هایتان می کند. به عبارت دیگر، به هر میزانی که موفق باشید، حس خوشنودی نخواهید داشت زیرا تنها بر نداشته هایتان متمرکز می شوید و در نهایت زندگی را نا امیدکننده می خوانید. شکرگزاری در واقع استرس را کاهش می دهد و حس آرامش خاطر بیشتری را بدست خواهید آورد.

3.تحت تاثیر ترس و نفرت قرارگرفتن

ذهن انسان در حال آماده باش جهت اعلام ترس و خطر است تا ما را ایمن نگاه دارد. ولی برخی اوقات این ترس و نگرانی موجب فلج شدن انگیزه می شود و همچنین ترس از شکست نوعی مانع برای دستیابی با آرزوهایتان محسوب می شود.

شرایط مشابه نیز در خصوص نفرت در نظر گرفته می شود. این موضوع که به خود  اجازه می دهیم که در هر موردی عصبانی شویم در نهایت باعث بدبین شدن و از دست دادن انگیزه هایمان می گردد. علاوه بر این، تجارب مشکل باعث دردکشیدن و اتخاذ تصمیم های نادرست و همچنین از دست رفتن توانایی ها و آرزوهایتان می شود که تمام این مسائل از نفرت نشات می گیرد.

4. تمرکز بیش از حد بر زمان گذشته و آینده

اگر تمام حواستان را به گذشته و یا آینده معطوف کنید، در نهایت تجارب خوب و فرصت های تکرار نشدنی که در حوالیتان است را از دست خواهید داد. در واقع، افراد می بایست که در لحظه زندگی کنند، در غیر اینصورت، پیش از آنکه متوجه شوند، عمرشان می گذرد و آرزوهایشان تباه می شود.

5. تلاش در خصوص کنترل عدم توانایی

تنها موضوعی که موجب رهایی شما از این افکار نا پسند می شود پذیرش این حقیقت است که نباید همه چیز تحت کنترل شما باشد.

شما تنها می توانید زمان و انرژی خود را برای برنامه ریزی دقیق دستیابی به خواسته هایتان صرف کنید و توانایی پیش بینی برخی از وقایع آینده را داشته باشید. پس برخی از امور از کنترل شما خارج است و باید نسبت به آن بی اعتنا باشید.

در نتیجه، با توجه به توصیه های فوق می توانید حس خوشنودی بیشتری را تجربه کنید و اهدافتان را به آسانی پیش گیرید.

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top