ایران دارای پتانسیل های بالایی در زمینه گردشگری است/ چهارشنبه 1 اردیبهشت

 

وزیر فرهنگ و ارتباطات استان سوردولوفسک جمهوری فدارتیو روسیه گفت: ایران کشوری است با طبیعت فوق العاده و شگفت انگیز و تاریخی کهن که از پتانسیل بالایی برای گردشگری برخوردار است و ما می توانیم در این زمینه تبادل توریسم داشته باشیم .

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری ایرنا، پاول کروکف شامگاه سه شنبه در جمع کارآفرینان و جمعی از اصحاب فرهنگ شهرستان نهاوند در محل فرمانداری افزود: ما جمهوری اسلامی ایران را از دوستان نزدیک خود می دانیم و به دلیل تاریخ کهن و فرهنگ اصیل این کشور برایش احترام قائل هستیم.

وی افزود: ایرانیها انسانهای بااراده و مهمان نوازی هستند که با توجه به پشتوانه تاریخی زیادی که دارند ما می توانیم از آنها چیزهای زیادی یاد بگیریم.

وی با تاکید بر تبادل توریسم بین این استان و شهرستان نهاوند افزود: ما اکنون بدنبال این هستیم که یک سری کشورها را جایگزین کشورهای قبلی در زمینه توریسم نماییم و وجود جاذبه های گردشگری استان همدان و شهر نهاوند می تواند برای مشتریان توریسم جالب توجه باشد .

وی افزود: ایران جزء مراکز توریستی جذاب محسوب می شود و ما می خواهیم روی آن کار کنیم و تبادل توریسم داشته باشیم .

وی گفت: در استان ما در سال جاری یک نشست سالانه با حضور 26 کشور جهان برگزار می شود که اگر ایران در این نشست شرکت کند می تواند جزء 10 کشور اول پذیرای گردشگر باشد.

وزیر فرهنگ استان سوردولوفسک روسیه همچنین از برگزاری نمایشگاه نوتروم در این استان خبر داد و گفت: در سال جاری نمایشگاه نوتروم که یک کار بزرگ فرهنگی است در این استان برگزار می شود.

وی گفت: استان سوردولوفسک یکی از استانهای بزرگ کشور روسیه و از مراکز صنعتی آن محسوب می باشد که شبکه وسیعی از مراکز علمی ، تحقیقاتی و فرهنگی در آن وجود دارد .

وی گفت: من خیلی خوشحال هستم که سفیر کنونی ایران در کشور روسیه مربوط به شهر نهاوند است که اطلاعات زیادی را در رابطه با این شهر به ماه داده و ما علاقمند هستیم که ارتباطات فرهنگی و گردشگری با نهاوند داشته باشیم .

در این جلسه فرماندار نهاوند نیز گفت: شهرستان نهاوند دارای پتانسیل خوبی در بخش صنعت از جمله سنگهای دولومیت که برای صنایع هواپیما سازی از آن استفاده می شود و همچنین گردشگری برخوردار است که ارتباط با استان سوردولوفسک می تواند این استعدادهای طبیعی را شکوفاتر سازد.

کریم حمیدوند افزود: شهرستان نهاوند دارای مجموعه گردشگری و همچنین رودخانه های دائمی است که به این خاطر به شهر سرابها معروف است که می تواند پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر باشد .

وی افزود: علاوه بر داشتن طبیعت زیبا این شهرستان از قدمت تاریخی و غنای فرهنگی برخوردار است که بخشی از تمدن کهن ایران زمین در آن شکل گرفته است.

وی افزود: سرابهای گاماسیاب ، گیان ، فارسبان و تپه توریستی بام نهاوند از مهمترین جاذبه های گردشگری هستند که می توانند گردشگران زیادی را به خود جذب نمایند .

فرماندار نهاوند از فرهنگ به عنوان زیر بنای توسعه یاد کرد و گفت: زیر بنای کار اقتصادی از فرهنگ سالم نشات می گیرد و اگر فرهنگ یک ملت ساخته شود اقتصاد هم آباد می شود .

وی در پایان اظهار امیدواری نمود که این دیدار بتواند زمینه های همکاری بیشتر بین استان سوردولوفسک و شهرستان نهاوند در بخشهای فرهنگی ، گردشگری و صنعتی فراهم سازد .

قابل ذکر است که وزیر فرهنگ استان سوردولوفسک از حمام تاریخی حاج آقا تراب نهاوند بازدید به عمل آوردند .

استان سوردولوسک یکی از استانهای بزرگ روسیه است که دارای پنج میلیون جمعیت می باشد .

هیاتی روسیه به منظور تبادل ارتباط روز گذشته وارد همدان شده تا زمینه های مختلف همکاری بین دو استان را بررسی نمایند .

شهرستان نهاوند با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 190 هزار نفر در 105 کیلومتری جنوب استان همدان واقع شده است.

انتهای پیام/

منبع: ایرناALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top