ارائه گزارش معاونت امور زنان ریاست جمهوری از شناسایی و ریشه‌یابی مسائل زنان كشور/ 06دوشنبه ارديبهشت


به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این گزارش شناسایی و ریشه‌یابی مسائل و مشكلات زنان، ارزیابی از عملكرد دولت در این خصوص و خواسته‌ها و انتظارات آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

هیأت وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحكیم بنیان خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی تأكید كرد. ایجاد فرصت‌های مناسب اشتغال و بازار كار، تحصیل و مدیریت، تأمین امنیت اجتماعی و حمایت حقوقی نیز از دیگر محورهای مورد تأكید هیأت وزیران بود.

دولت همچنین بررسی پیشنهادهای معاونت امور زنان و خانواده و بسته سیاستی توان‌افزایی زنان را در جهت بررسی دقیق‌تر به كمیسیون اجتماعی هیأت وزیران ارجاع داد.

در ادامه، هیأت وزیران با تأكید بر ضرورت حفظ، جمع‌آوری و نگه داری كلیه اسناد فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی مكتوب و غیرمكتوب شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشكیل بانك جامع اطلاع‌رسانی اسناد و آثار ایثارگران كرد.

بر این اساس، آیین‌نامه اجرایی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به تصویب رسید كه به موجب این آیین‌نامه، جمع‌آوری اسناد و آثار از ایثارگران، صرفاً توسط و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد و دستگاه‌های مشمول موظف به همكاری و هماهنگی با بنیاد و تحویل اصل اسناد و آثار گردآوری شده به استثنای اسناد و پرونده‌های دولتی هستند.

صدور مجوز انجام مذاكره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت اساسنامه پلیس كشورهای عضو سازمان همكاری‌های اقتصادی (اكوپل) از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

دولت همچنین برخی از مواد آیین‌نامه اجرای قانون حمایت از شركت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات را اصلاح كرد.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top