رشته نقاشی در هنرستان ماندنی شد/ سه‌شنبه ۷ اردیبهشتبه گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری مهر هدی نوید جزئیات نهصد و سی‌امین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش را تشریح کرد و گفت: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضا تشکیل شد.

 

وی افزود: در ابتدای جلسه از فرآیند انتخاب معلم نمونه در سال جاری و تغییرات مثبت آن تقدیر شد. همچنین بر ضرورت اعلام دقیق زمان برگزاری امتحانات پایان سال توسط مجریان و اطلاع‌رسانی به موقع به دانش‌آموزان تاکید شد.

 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: در ادامه جلسه به نظام فضا و تجهیزات مدارس که در سند تحول بنیادین آمده است، اشاره شد و مباحثی که در جلسه گذشته شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شده بود، دنبال شد.

 

نوید ادهم ادامه داد: در این جلسه تصویب شد تا در مدارس جدید علاوه بر فضاهای آموزشی، برای فضاهای تربیتی و ورزشی نیز تدابیری اندیشیده شود.

 

وی با بیان اینکه در ساخت مجتمع‌های آموزشی طبق سند تحول بنیادین نیز تاکید شد، گفت: طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در ساخت مدارس باید به ساخت مجتمع‌های آموزشی که شامل تمام دوره‌های تحصیلی می‌شود نیز توجه شود.

 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: مدارس باید با ضریب ۳ ساخته شوند و تعداد دوره‌های تحصیلی باید ۴ دوره سه ساله باشد.

 

نوید ادهم افزود: ساخت آزمایشگاه، کارگاه، نمازخانه و سالن‌های چندمنظوره مدارس نیز در جلسه مطرح شد و سرانه دانش‌آموزی نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی در ادامه با اشاره به خبرهایی مبنی بر حذف رشته نقاشی از فنی و حرفه‌ای گفت: این خبرها نگرانی‌هایی را میان هنرمندان و علاقه‌مندان به وجود آورد، اما در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، رشته نقاشی از شاخه فنی و حرفه‌ای حذف نمی‌شود.

انتای پیام/

منبع :مهر
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top