فیلم سینمایی 'ابو زینب' برنده جشنواره فیلم فرانسه شد / چهارشنبه 5 خرداد


به گزارش آقای تبلیغات فیلم سینمایی ابوزینب به کارگردانی علی غفاری در رقابت با 150 فیلم از 60 کشور جهان موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد از جشنواره نیس فرانسه شد.

این فیلم با نام بین المللی راز پنهان در جشنواره فیلم فرانسه نمایش داده شد.

داستان این فیلم از این قرار است که:  به ماجرای مقاومت یک خانواده لبنانی در سال های اشغال لبنان به دست نیروهای اشغالگر اسراییلی می پردازد .

یکی از امتیازات فیلم مذکور  واقعی بودن آن است هر چند در شکل روایت سعی شده که فیلم دارای جذابیت های سینمایی باشد و هیچ عنصر خارجی به زور به فیلم تحمیل نشده است .

علی غفاری کارگردان این فیلم با اشاره به این فیلم می گوید: این فیلم یک درام عاطفی است که به موضوع مقاومت می پردازد. فیلم صحنه های اکشن خود را هم دارد اما فیلم جنگی به حساب نمی آید. محوریت فیلم یک خانواده لبنانی هستند که 35 سال پیش و زمان اشغال لبنان وجهه ای تازه از خود به نمایش می گذارند. در این بین تمرکز اصلی بر روی کاراکتر مادر خانواده است.

وی ادامه داد: اولین اکران این فیلم در لبنان بود که با استقبال گسترده و در عین حال حواشی خاصی مواجه شد.با وجود گذشت یک سال این فیلم در ایران فرصت اکران نیافت اما این روزها خبر اکران عمومی آن در خرداد ماه منتشر شده است.

غفاری افزود:‌استقبال از این اثر فرهنگی جبهه مقاومت در ایران می تواند فیلمسازان جوان را نسبت به حرکت به سوی سوژه های ناب عرصه مقاومت دلگرم کند.

 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top