عصرانه به صرف رانندگی با تویوتا! / دوشنبه 17 خرداد

هفته‌های گذشته "ایرتویا" میزبان رویداد "تست درایو" خودرو‌هایش بود که با استقبال نسبتا خوبی از جانب مخاطبان برگزار شد.

 

به گزارش آقای تبلیغات، با توجه به اتفاقات پیش آمده در فضای سیاسی و اقتصادی کشور در ماه‌های اخیر و ابراز تمایل شرکت‌های خودروساز برای فعالیت بیشتر در ایران، نمایندگان فعلی برخی از این شرکت‌ها به جنب و جوش افتادند تا روابط خود با کمپانی‌های مادرشان را بهبود ببخشند و بتوانند جایگاه خود را در ایران حفظ کنند. شرکت ایرتویا نمایندگی رسمی تویوتا ژاپن در ایران است، کمپانی‌ای که در سال گذشته برند برتر خودروساز جهان لقب گرفت. یکی از عواملی که سبب این برتری شده است خدمات خوب این شرکت به مشتریانش است.

هفته‌های گذشته شرکت ایرتویا در روزهای جمعه میزبان افرادی بود که برای تست کردن خودروهایش به محل نمایندگی مرکزی آن می‌آمدند. این برنامه که تحت عنوان "جمعه‌ها در ایرتویا" برگزار شد با واکنش‌های مثبتی از سمت رسانه‌های تخصصی خودرو روبه‌رو شد.

یاشار فرونچی، سرپرست ارتباطات بازاریابی این شرکت درباره‌ی این رویداد می‌گوید: در ایران اغلب کسانی که اقدام به خرید خودرو می‌کنند از توانایی خودرویی که می‌خواهند بخرند اطلاع چندانی ندارند بنابراین ما سعی کردیم شرایطی را محیا کنیم که مشتریان بتوانند پیش از خرید خودرو، رانندگی با آن را تجربه کنند که این خود در برخی موارد باعث محکم شدن تصمیم خریدار میشود و گاهی هم بالعکس اما این برای ما ریسکی به حساب نمی‌آمد چرا که از نظر ایرتویا مشتریان حق دارند خودروی با کیفیت و باب میل خود را انتخاب کنند. فرونچی اضافه کرد: در کنار این اهداف کوتاه مدتی نیز داشتیم که به خوبی محقق شدند. یکی از این اهداف فروش خودرو بود که در همان برنامه اول توانستیم به فروش قابل توجهی دست پیدا کنیم.

این رویداد در چهار هفته متوالی در فضایی صمیمی همراه با پذیرایی و موسیقی زنده برگزار شد. در محل برگزاری برای کودکان نیز برنامه هایی در نظر گرفته شده بود تا تمام اعضای خانواده های مدعو عصر جمعه ی خوبی را در ایرتویا سپری کنند.

به گفته ی مسئولین برگزاری از این دست رویدادها اولین بار نیست که اتفاق می افتد اما تفاوت برگزاری این رویداد توسط ایرتویا با سایر شرکت‌ها که در گذشته اقدام به برگزاری چنین برنامه هایی کرده بودند در انضباط و برنامه‌ریزی خوب آن بود. مشکلی که رویداد‌های پیشین داشتند این بود که شرکت برگزار کننده‌ی تست درایو تمام انواع خودرو های خود را در یک روز در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌داد تا با آن برانند و خودرو را تست کنند، این بود که هرکس بارها سوار خودرو‌های مختلف می شد و این خود عامل ایجاد هرج و مرج بود.

فرونچی در اینباره گفت: ما این مشکل را فعلا با انتخاب دو خودرو یعنی خودروهای پیروس (هیبریدی) و RAV4 برطرف کردیم و برنامه از این قرار شد که در دو هفته‌ی اول تنها خودروی پیروس و در دو هفته ی دوم خودروی RAV4 توسط شرکت‌کنندگان مورد آزمایش قرار بگیرند. این خودروها نیز از این رو انتخاب شدند که پیروس محصول جدیدی در بازار ایران بود و RAV4 نیز تازه وارد سگمنتی بود که مورد علاقه خریداران ایرانی -شاسی بلند- است و در این سگمنت رقبای به ظاهر جذابی دارد.

سرپرست ارتباطات بازاریابی ایرتویا در ارتباط با انتخاب رسانه‌ها و نحوه‌ی اطلاع رسانی این برنامه گفت: ما برای اطلاع رسانی این برنامه سراغ سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر خودرو رفتیم چرا که در این مکان‌ها بهتر به مخاطبانمان دسترسی داشتیم. در وهله‌ی اول نیاز داشتیم تا مخاطبان کنجکاو بشوند؛ بنابراین با گذاشتن بنر‌هایی روی سایت‌های مد نظرمان با عنوان "جمعه‌ها در ایرتویا" بدون هیچ توضیح دیگری سعی کردیم مخاطبان را سمت وبسایت ایرتویا بکشیم و در آنجا بخشی را برای ثبت‌نام در نظر گرفته بودیم. انجام این کار نتیجه‌ی خوبی به دنبال داشت به طوری که رتبه‌ی سایت در مدت کوتاهی توانست به شدت ارتقا پیدا کند.

در پایان فرونچی اعلام کرد برای آینده و پس از ماه مبارک رمضان نیز ایرتویا برنامه‌هایی دارد و پس از این سعی او و همکارانش در واحد بازاریابی ایرتویا تمرکز بیشتر بر content marketing است.

انتهای پیام/

منبع: ام بی ای نیوز 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top