نمایش هنرمندانه‌ی حرکت و کاربرد در محصولات نایکی / یکشنبه 23 خرداد

طراحی‌های نایکی قصد دارد تا از طریق هم افزایی فرم، کاربرد و حرکت، باعث رشد ظرفیت‌های وجودی بدن انسان شود. برخی از کارها مفهومی‌اند و نویددهنده‌ی تکنولوژی آینده و برخی کاملا کاربردی.

به گزارش آقای تبلیغات ، کمپانی مشهور نایکی از ده طراح پیشرو برای کاوش در مقوله‌ی حرکت دعوت کرده است تا در هفته‌ی طراحی میلان 2016، با نمایشگاه "ماهیت حرکت" این کمپانی همکاری کنند. طراحی‌های نایکی قصد دارد تا از طریق هم‌افزایی فرم، کاربرد و حرکت، باعث رشد ظرفیت‌های وجودی بدن انسان شود. برخی از کارها مفهومی‌اند و نویددهنده‌ی تکنولوژی آینده و برخی کاملا کاربردی. این آثار ملهم از حرکات طبیعی‌اند و از بسیاری از مواد فوق پیشرفته‌ی این کمپانی مانند Flyknit بهره گرفته‌اند.

لیندزی ادلمن، طراح ساکن نیویورک، با الهام از حرکات و چینش سیاره‌ها در فضا، چیدمانی از چراغ‌های نورانی را خلق کرده است که از طریق حرکات لرزشی، با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کنند. انریکا کاوارزان و مارکو زاوانگو ی ایتالیایی، دست به طراحی چراغ‌های پایه بلندی زده‌اند که شکل آن‌ها، فرم بدن ورزشکاران را در ورزش‌هایی چون پرش ارتفاع القا می‌کنند. در این چراغ‌ها از بافت‌های Flyknit نایکی به عنوان دیفیوزر استفاده شده است.

مارتینو گمپر‌ طراح مقیم لندن نیز با استفاده از همان بافت‌های Flyknit و جایگزین کردن روکش درامز‌هایش با این بافت و محکم کردن آن‌ها با بند کفش‌های نایکی، تفسیری از ریتم Natural Motion، کمپانی مشهور بازی، به دست می‌دهد.

اینستالیشن سوررئالیستی مکس لم بریتانیایی نیز ترکیبی از بلوک‌های سنگینی از آلومنیوم، گرانیت و پلی‌استر است که بهره‌گیری از لایه‌ی نازکی از هوای فشرده شده در زیر آن‌ها، موجب فاصله گرفتنشان از زمین می‌شود. این تمهید موجب می‌شود که ای بلوک‌‌ها با کوچک‌ترین تماسی به حرکت درآیند و ذهنیات ما از وزن و نیرو را بر هم زنند. 

گرِگ لین ساکن ونیز، صندلی چند‌اقلیمی را طراحی کرده که سنسورهای به کاررفته در آن با اندازه‌گیری دمای بدن ورزشکاری که در وقفه‌ی بین فعالیت‌اش روی آن می‌نشیند، به دلخواه او موجبات گرم یا سردتر شدن بدن را فراهم می‌کند.

برتجان پات ‌هلندی با بسته بندی کردن چرخ‌های وسایل مختلفی چون اتومبیل، تراکتور و یا چرخ دستی به وسیله‌ی بند کفش‌های نایکی، نشیمن‌هایی را پدید آورده است که شکل دایره‌ای آن‌ها تداعی‌گر حرکت می‌شود.

کلارا ون زوییگ‌برگ و شِین نِک با طراحی صندلی‌هایی که افراد برای نشستن بر هر کدام به منظور حفظ تعادل باید حالات متفاوتی را برگزینند، مخاطب را وارد یک تعامل با محصول می‌کنند.

و در آخر، صندلی چندنفره‌ی سباستین رانگ، طراح بریتانیایی که دوباره با به‌‌کار‌گیری بافت Flyknit به دور حلقه‌های استیل پیچیده شده است.

انتهای پیام/

منبع: ام بی ای نیوز
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top