کاخ سعدآباد رستوران شد!/یکشنبه ۳۰ خرداد

کاخ سعدآباد رستوران شد!/یکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش آقای تبلیغات از اول ماه مبارک رمضان قرار بود یک جشنواره فرهنگی در کاخ سعدآباد برگزار شود. مسئولان برگزاری این برنامه، هدف از برپایی جشنواره را معرفی سبک زندگی ایرانیان در ماه مبارک رمضان و نیز معرفی آئین‌ها و سنت‌های اقوام مختلف ایرانی در این ماه اعلام کرده بودند.

 

آشنا کردن کودکان با فریضه‌های الهی از جمله روزه و نیز آموزش‌های مختلف مربوط به خانواده‌ها و روابط بین اعضای خانواده از برنامه‌های دیگر اعلام شده برای این جشنواره بود. همچنین گفته شده بود که در این جشنواره آثار هنری و نقاشی‌های معاصر به نمایش در می‌آید.

 

اما در کنار برگزاری چنین برنامه‌هایی، اعلام شد مراسم افطاری نیز برگزار خواهد شد.

 

اگر این مراسم افطار با هزینه کم و به صورتی ساده برگزار می‌شد شاید هیچ ایرادی نمی‌شد به چنین برنامه‌ای گرفت اما اکنون مسئولان برگزاری این جشنواره فرهنگی، در شبکه های اجتماعی متعدد فراخوان داده‌اند که مردم می‌توانند مهمانی‌ها و مراسم افطار خود را در کاخ سعدآباد برگزار کنند!

 

مسئولان برپایی برنامه اعلام کردند که می‌توانند میزبان ۳۰۰ نفر از مهمانان خانوادگی برای مراسم افطار باشند؛ منتها باید از قبل رزرو کنند!

 

در این باره، طبق اعلام مجریان برگزار کننده برنامه، ورودی هر مهمان به مراسم افطار از ۹۰ تا  ۱۲۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است که رقم نهایی به انتخاب منوی غذا ارتباط دارد. در غیر این صورت برای استفاده از فضای کاخ، برنامه‌های جانبی مانند حضور مردم در نمایشگاه و... ورود رایگان و آزاد است.

 

جدا از مباحث امنیتی که ممکن است برای کاخ سعدآباد به وجود آید برگزاری مراسم افطار آن هم نه در حد مراسم افطار ساده‌ای که مروج ساده زیستی باشد، می‌تواند حضور تعداد زیاد بازدیدکنندگان موجب آسیب به فضای تاریخی کاخ نیز شود. به ویژه آنکه بازدید از موزه لباس‌های سلطنتی نیز برای شرکت کنندگان در این جشنواره آزاد است.

 

تخلفی صورت بگیرد، برنامه را تعطیل می‌کنیم

 

در این باره، بیوک موسوی مدیر کاخ سعدآباد به خبرنگار مهر می‌گوید که حدود ده سال بود که بعد از ساعت ۷ دیگر مراسمی در کاخ برگزار نمی‌شد تا اینکه خواستیم با برگزاری یک برنامه فرهنگی؛ مردم از فضای تاریخی و فرهنگی کاخ استفاده کنند در این راه با موانعی هم مواجه بودیم.

 

موسوی در تشریح این موانع گفت: ممکن است در حین انجام کار برخی از افراد به تعهدات خود عمل نکنند. همه این موضوعات بررسی می‌شود و اگر تخلفی در میان باشد حتما برنامه را تعطیل می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: اگر ببینیم حاشیه بر متن غلبه می‌کند و حواشی معضلاتی را برای مجموعه دارد و ماهیت کار فرهنگی را از بین می‌برد حتما آن را تعطیل می‌کنیم. به عنوان مثال بنا نبوده که آنجا را به رستوران شبیه کنیم. ممکن است کار غیر عقلایی هم توسط کسی که عنوان اسپانسر داشته انجام شود بنابراین اگر شما به موردی برخورد کردید، حتما به ما منعکس کنید. چرا که طبق قرارداد، باید یک برنامه فرهنگی اجرا شود نه یک فعالیت اقتصادی.

 

وسوی با تاکید بر اینکه هر شب نیروهای حفاظتی در مراسم حضور دارند و لحظه به لحظه برنامه را رصد می‌کنند در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که تا کنون چرا این نیروها نتوانسته‌اند متوجه فعالیت اقتصادی موسسه شوند گفت: مسئولان این برنامه برگزاری مراسم افطار را تکذیب کرده‌اند. با این حال ما باز هم پیگیری می‌کنیم.

 

جدا از اینکه به نام یک جشنواره فرهنگی، سود حاصل از یک فعالیت اقتصادی به کام یک موسسه خصوصی می‌رود اما حتما مسئولان کاخ سعدآباد می‌دانند که یگان حفاظت از میراث فرهنگی این مجموعه تاریخی به آن تعداد نیست که بتواند از عهده حضور گسترده مردم در ساعت ۱۲ شب آن هم در کاخ و جنگل سعدآباد برآید.

 

ضمن اینکه اگرچه رئیس کاخ سعدآباد اعلام می‌کند که برگزاری مراسم افطار با این تجملات در کاخ خلاف قراردادهای بین کاخ و موسسه است اما این موسسه همچنان این برنامه را برگزار می‌کند و تا یک هفته دیگر نیز برای مراسم افطار، صندلی‌ها را رزرو کرده‌اند!

انتهای پیام /

منبع :مهر 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top