نگاهی بر آثار و دیدگاه های کیارستمی در سینمای ایران


فیلم مستندی سه شنبه شب به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز تولد عباس کیارستمی کارگردان، نویسنده و تهیه کننده ایرانی در پردیس سینمایی چارسو اکران شد.


به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبر گزاری ایرنا، در این فیلم مستند دیدگاه ها، اندیشه ها و تجربیات کیارستمی از زبان هنرجویان این کارگردان منعکس شده است.

در این فیلم مستند، 60 نفر از هنرجویان کیارستمی نظرات خود را در خصوص کارگاه های آموزشی این کارگردان اعلام کردند.

بسیاری از این هنرجویان معتقد بودند کارگاه های آموزشی کیارستمی، اصول کاربردی کارگردانی را به آنان آموخت و نگاه آنان را به ساخت فیلم تغییر داده است.

سادگی در عین پیچیدگی، ظرافت، افزایش اعتماد به نفس، خلاقیت، رژف اندیشی، بهره گیری از تکنولو‍ژی روز جهان، ساخت فیلم های ارزان قیمت، استقلال و مردم شناسی از مهم ترین ویژگی های کیارستمی از نگاه هنرجویان دوره آموزشی این کارگردان صاحب نام ایرانی است.

سیف الله صمدیان عکاس و مستندساز درباره دلیل پخش مستند کیارستمی گفت: قصد داشتیم تا غیر منتظره در سالروز تولد این کارگردان مشهور ایرانی، نگاهی به آثار و دیدگاه هایش در زمینه کارگردانی و فیلم سازی داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه استقبال خوبی از این مستند از سوی علاقه مندان به سینما و این کارگردان باسابقه ایرانی صورت گرفت.

صمدیان درباره وضعیت جسمانی کیارستمی اظهار داشت : خوشبختانه حال عمومی این کارگردان در طول یک هفته اخیر مطلوب بوده است.

این مستندساز خاطر نشان کرد: آخرین عمل جراحی کیارستمی ظرف دو ماه آینده انجام خواهد شد و امیدواریم این کارگردان باسابقه کشورمان بتوانند بهبودی کامل خود را به دست آورد.

کیارستمی روز اول تیرماه سال 1319 در تهران به دنیا آمد و تاکنون در کارنامه فعالیت خود بیش از 40 فیلم سینمایی، کوتاه و مستند ساخته است.

خانه دوست کجاست، کلوز آپ، زیر درختان زیتون، طعم گیلاس، باد ما را خواهد برد و کپی برابر اصل را می توان از مهم ترین آثار این کارگردان ایرانی نام برد .

 

انتهای پیام /

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top