نگاهی به هویت مد و لباس در ایران

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا، مرادخانی روز دوشنبه با حضور در تالار رودکی گفت: در سال های گذشته فعالیت های خوبی مثل برندسازی، اعطای نشان شیما و ... انجام شده که ما را به این هدف نزدیک می کند؛ اما هنوز به تلاش بیشتری نیاز داریم.

وی ادامه داد: بخش خصوصی باید بالاترین میزان کار را به خود اختصاص دهد، ما نیز به جمع بندی آنها بپردازیم و مهمترین وظیفه بخش دولتی توجه به بخش علمی مد و لباس و ارزیابی مقالات ارائه شده است.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد بیان کرد که امسال در جشنواره فجر بیش از آن که به عرضه پوشاک بپردازیم به موضوع هنر و طراحی پرداخته شود؛ به طوری که موضوعی که در آینده موجب شود مد و لباس ما در دنیای هنر بتواند جایی برای خود باز کند.

وی اضافه کرد: به طوری که هر کسی آن لباس را ببیند بداند «لباس ایرانی» است.

همان طور که از نوع پوشاک برخی کشورها می توان به هویت مردم آن پی برد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند در زمینه مد و لباس طوری عمل کنیم که مردم ما آنچه را می خواهند ببینند و به درستی تصمیم بگیرند.

وی افزود: در موضوع مد و لباس فقط مساله پوشش مهم نیست؛ چرا که این موضوع بیانگر هویت انسان است لباس به عنوان نماد درونمایه های ذهنی افراد را نشان می دهد از همین رو ما به عنوان کشوری صاحب هویت با تمدنی کهن، باید ببینیم در این زمینه چه اقدامی می خواهیم انجام دهیم.

در این مراسم یاد مرحوم شیخ رجبعلی خیاط نیز گرامی داشته شد و از فرزند وی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع:http://www.irna.irALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top