۳۲ درصد خودروها در تست آلایندگی مراکز معاینه فنی تهران مردود شدند

به گزارش سایت دکتر حسین ناصری به نقل از خبرگزاری ایرنا، از روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، حسین مقدم توضیح داد: هشت درصد در آزمون هم راستایی چرخ ها، پنج درصد در آزمون کمک فنر، ۱۲ درصد در آزمون تست ترمز و ۱۴ درصد در نواقص عیوب ظاهری مردود شدند.

وی ادامه داد: حدود ۳۹ درصد از خودروهای مذکور به علت نقص فنی برای اخذ معاینه فنی بیش از یکبار به مراکز مراجعه کرده اند.
سرپرست معاینه فنی در خصوص وضعیت مراجعات و طول صف در مراکز نیز گفت: با افزایش ساعات کاری مراکز و مدیریت صف شهروندان می توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به معاینه فنی خودرو خود اقدام کنند.
مقدم همچنین در خصوص اقبال و استفاده شهروندان از سامانه نوبت دهی آنلاین توضیح داد: حدود ۲ سال از راه اندازی این سامانه می گذرد و در حال حاضر شهروندان از تمامی ظرفیت های تعریف شده در این سامانه استفاده می کنند و حتی زمان های تعیین شده سه تا چهار روز پس از هر تاریخ تکمیل است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد تماس های مردمی در هنگام قطعی سامانه نوبت دهی مراکز معاینه فنی که گاها برای بروز رسانی توسط سازمان فناوری شهرداری تهران اتفاق می افتد نشان از کارا بودن این سامانه است.

تغییر حدود مجاز جدید آزمون آلایندگی در مراکز معاینه فنی 

مقدم همچنین از تغییر حدود مجاز آزمون آلایندگی در مراکز معاینه فنی خبر داد و گفت: از چند ماه گذشته حدود مجاز اعلامی سازمان حفاظت محیط زیست که تعیین آن از وظایف قانونی آن سازمان است در یک آیتم تغییراتی داشته که به صورت سیستماتیک از ابتدای آبان ماه این تغییرات در سامانه ملی معاینه فنی سیمفا اعمال و اصلاح شده و تمامی خودروها براساس حدود مجاز جدید مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۴۶ خط معاینه فنی در ۱۶ مرکز ثابت و ۸ واحد سیار در پایتخت فعال است.

منبع : خبرگزاری ایرنا


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top