بودجه نوسازی پایگاه‌های میراث جهانی و جذب راهنمای افتخاری


 به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگذاری مهر، فرهاد عزیزی گفت: امسال سال به لحاظ اعتباری  سال دشواری بود چون هنوز اعتبارات و بودجه ما را به صورت کامل پرداخت نکرده‌اند بنابراین برنامه‌هایی که پیش‌بینی کرده بودیم را هنوز انجام نداده ایم به خصوص اینکه در استانها بودجه برای ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات نیاز است.

عزیزی گفت: بهتر است تا رقم بودجه پیشنهادی رسانه‌ای نشود ادامه داد: از آن بودجه درصد کمی در حال حاضر تعلق گرفته است. اما هنوز امیدوار هستیم و البته از سازمان مدیریت به ما قول داده‌اند تا اواخر هفته آینده اعتبارات اختصاص پیدا کند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

عزیزی گفت: هر ساله در قالب نامه‌ای به همه پایگاه‌های میراث جهانی برنامه‌های کلی را اعلام می‌کنیم. امسال نیز از یک ماه قبل از مدیران پایگاه‌های میراث جهانی خواسته‌ایم تا به نوسازی و آماده سازی زیرساخت‌های گردشگری در  پایگاه‌ها بپردازند همچنین مسیرهای بازدید توسط تابلوها مشخص شود و نورپردازی و روشنایی محوطه‌ها نیز انجام گیرد.

وی ادامه داد: برخی از پایگاه‌ها اتاق معرفی دارند تا گردشگران قبل از بازدید از آن محوطه اطلاعاتی کسب کنند. مدیر ارگ بم نیز فضایی را آماده کرده بود تا گردشگران قبل از بازدید در آنجا نشسته و اطلاعاتی را به دست بیاورند. برای تخت جمشید نیز دو سالن برای گردشگران داخلی و خارجی آماده راه‌اندازی است. ما سعی می‌کنیم تا برای همه پایگاه‌ها اتاق معرفی را داشته باشیم. این موضوع را به مدیران نیز گفته‌ایم تا اگر امکانش هست چنین اتاقی را ایجاد کنند.

عزیزی گقت: نصب و تجهیز مبلمان، نرده‌ها و تکمیل موارد حفاظتی باید در همه پایگاه‌ها بررسی و تکمیل شود و برنامه‌های فرهنگی قابل اجرا نیز ارزشیابی و اجرا شود. این برنامه‌ها معمولا توسط ستادهای نوروزی و با همکاری دستگاه‌های دیگر اجرایی خواهد شد.وی از جذب راهنمای افتخاری در مجموعه جهانی تخت جمشید خبر داد و گفت: برخی از نهادها و بخش‌ها به کمک پایگاه‌ها می‌آیند و نمایشگاه موقت کتاب یا صنایع دستی استفاده می‌کنند برخی دیگر از پایگاه‌ها مانند تخت جمشید نیز می‌توانند از راهنمایان افتخاری کمک بگیرند و یا حتی در برخی دیگر از آنها، افراد متخصص برای بازدیدهای تخصصی از اماکن ثبت جهانی شده می‌توانند در پایگاه‌ها حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: http://www.mehrnews.com/service/Culture
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top