نشست های ویژه کتابخوان عاملی برای رشد مطالعه/ چهارشنبه 12 اسفند

نشست های ویژه کتابخوان عاملی برای رشد مطالعه/ چهارشنبه 12 اسفند


3/2/2016
 معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نشست های ویژه کتابخوان عاملی برای رشد مطالعه


معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نشست های ویژه کتابخوان عاملی است تا افراد با سلیقه های مختلف، این کتاب ها را مطالعه کرده و سپس به دیگران معرفی کنند؛ روشی که در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر است.به گزارش آقای تبلیغات، سید عباس صالحی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: کتابخوانی مقوله ای است که امروز بیش از هر زمان دیگر به آن نیازمند هستیم و یکی از شیوه های کتابخوانی که در سال جاری توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور شکل گرفته است، نشست های ویژه کتابخوان است.

وی ادامه داد: این نشست ها با هدف اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده برای عموم و ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروزه کتاب های زیادی تولید و عرضه می شود در حالی که معرفی آنها به اندازه لازم و کافی انجام نمی شود از این رو برگزاری نشست های ویژه کتابخوان عاملی است تا افراد با سلیقه های مختلف، این کتاب ها را مطالعه کرده و سپس به دیگران معرفی کنند؛ روشی که در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر است.

وی با بیان اینکه پیروان ادیان توحیدی در عرصه فرهنگ ایران زمین، نقش قابل توجهی داشته و دارند، گفت: این افراد در حوزه تالیف و ترجمه فعال بوده و کتابهای زیادی تولید کرده اند که می تواند علاوه بر جذابیت برای هم کیشان خود، برای ایرانیان هم قابل توجه باشد .

همچنین وی اضافه کرد: نشست کتابخوان ویژه پیروان ادیان توحیدی را برگزار کردیم تا نقطه نظرات آنها را درباره کتاب و کتابخوانی شنیده و آن را در فرهنگ کشور منتشر کنیم. ایران مکان و ماخذ صلح و آرامش در منطقه است و این آزادی عمل وجود دارد تا پیروان ادیان توحیدی در آن فعالیت فرهنگی داشته باشند ؛ امری که نشان دهنده زندگی مسالمت آمیز ایرانیان با دیگر ادیان از گذشته های دور است.

وی ایران را سرزمین صلح و آرامش معرفی کرد و گفت: پیروان ادیان توحیدی در این کشور آزادی عمل در نوشتن، تالیف و ترجمه دارند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری فرهنگی پیروان ادیان توحیدی را نقطه عطفی در روابط و اتفاقی مبارک در عرصه کتابخوانی دانست.

نخستین نشست کتابخوان ویژه پیروان ادیان توحیدی روز دوشنبه با حضور جمعی از نویسندگان و محققان ارمنی، آشوری، کلیمی، زرتشتی و ایرانی در هتل انقلاب تهران برگزار شد.

در این مراسم پنج نفر از پیروان ادیان توحیدی کتابهای خوانده شده خود را به مدت هفت دقیقه به دیگران معرفی کردند.

 

 انتهای پیام /

منبع: www.irna.ir
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top