اثبات توانایی هنرمندان سندروم داون در سرای هنر

به گزارش سایت دکتر حسین ناصری به نقل از خبرگزاری مهر ، هنرمندانی که عده ای ممکن است گمان کنند توانایی زیادی در اداره کارهای شخصی خود را ندارند با راه اندازی یک فروشگاه و نمایش تولیدات هنری شان در سرای هنر میدان فردوسی و در کنار هنرمندان خبره صنایع دستی که هنرشان میلیون ها تومان قیمت دارد و به خارج از کشور صادر می شود، آثاری از دست سازه های خود را به معرض نمایش و فروش گذاشته اند. 

این فروشگاه مملو از آثار هنری مانند تابلوها، تولیدات آثاری مانند گلدوزی و کیف های سنتی و آویزهای تزئینی است. هر روز یکی از همین هنرمندان به همراه اعضای خانواده به این مغازه که از صبح تا ساعت 16 باز است می روند تا به بازدیدکنندگان هنرشان را نشان دهند و ثابت کنند که توانایی خیلی از کارها را دارند حتی حساب و کتاب فروش صنایع دستی را.

هنرمندان صنایع دستی مبتلا به سندورم داون در واقع با آموزش این هنرها و فروش آن به علاقه مندان به خانواده خود در تامین هزینه های زندگی کمک می کنند. 

اگر به بسیاری از بازدیدکنندگان کارهای هنری آنها نشان داده شود به سختی باور می کنند که کار دست همین هنرمندان سندروم داون است. شاید چون شناخت کافی درباره توانایی های آنها را ندارند. در واقع ظرافت و دقت در کارهای دست ساز آنها موجب چنین شگفتی خواهد شد.  در کنار این آثار همچنین تصاویری وجود دارد که می توان مشاهده کرد آنها زیر نظر اساتید مختلف تعلیم دیده اند و خودشان در حال خلق یک اثر هنری مانند سفال هستند. 

چندی پیش یکی از اتحادیه های مرتبط با صنایع دستی دستور پلمپ این واحد را گرفته بود و موجب شد چند روزی این مغازه صنایع دستی پلمپ شود اما با ورود اداره کل میراث فرهنگی استان تهران این موضوع فیصله یافت چون آنها مجوز لازم را از اداره کل میراث فرهنگی داشتند منتها مشکلات نرم افزاری موجب شده بود هنوز این مجوز برای آنها کتبی اعلام نشود. بنابراین اکنون این واحد صنفی هنوز هم در حال نمایش و فروش صنایع دستی هنرمندان سندورم داون هست تا موجب شگفتی بازدیدکنندگان از هنرشان شوند.

منبع : خبرگزاری مهر


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top