ماندگاری هوای سرد زمستانی از هفته آینده که از آلودگی هوا هم خبری نیست

به گزارش سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از گروه  خبرگزاری تسنیم؛

 کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به اطلاعات موجود در نقشه‌های ماهواره‌ای وضعیت هوای کشور را در 24 ساعت آینده پایدار و بدون پدیده خاص جوی پیش‌بینی کرده‌اند، اما با درنظر گرفتن ورود سامانه جدید بارشی از شمالغرب ایران در اواخر روز چهارشنبه ورزش باد شدید خبر از استقرار آب و هوای زمستانی در کشورمان می‌دهد. به این ترتیب از ساعات پایانی روز چهارشنبه کاهش دما و بارش‌های جدید که بیشتر به صورت برف پیش بینی شده است از شمالغرب ایران آغاز و رفته رفته با حرکت این سردچاله هموطنان در بیشتر نقاط کشور کاهش دمای محسوس  هوا و بارش‌های زمستانی را تجربه می‌کنند.البته بیشتر فعالیت این سامانه در پایان هفته جاری منطقه شمالغرب ایران است و احتمالا از اواسط هفته آینده نقاط مرکزی کشور درگیر می‌شوند.

 

کارشناسان سازمان هواشناسی وضعیت جوی تهران برای 24 ساعت آینده را  غبارآلود همراه با ثبات نسبی درجه حرارت هوا پیش‌بینی کرده‌اند، به‌این ترتیب پایتخت‌نشینان امروز در گرمترین ساعت حداکثر 15 درجه و در خنک‌ترین ساعت 4 درجه را تجربه می‌کنند. کارشناسان سازمان هواشناسی معتقدند اگرچه امروز احتمالا غلظت آلاینده‌های جوی در پایتخت کمی کمتر از روز گذشته است اما  بهتر است گروه‌های حساس امروز هم در منزل بمانند. البته کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن احتمال آغاز بارش‌های خفیف زمستانی اوایل هفته آینده این نوید را می‌دهند که موقتا از میزان آلودگی هوا در هفته آینه کاسته می‌شود.

 

گرمترین و سردترین نقطه ایران: اطلاعات ارسال‌شده از ایستگاه‌های هواشناسی شهرهای مختلف به سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز سوم دی‌ماه 98 جزیره ابوموسی با 20 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین نقطه و شهرستان همدان با منفی 7 درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور است.ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top