سیل ۳۴۲ مدرسه سیستان‌وبلوچستان را غیرقابل استفاده کرد

به گزارش گروه اجتماعی سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مهراله رخشانی‌مهر به منظور بازدید از فضاهای آموزشی سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان، به همراه تیمی متشکل از خیران مدرسه‌ساز، مدیران و کارشناسان فنی که در قالب گروه‌های جهادی برای برآورد خسارات وارده به فضاهای آموزشی و بررسی فنی و تخصصی میزان و نوع  آسیب‌ها تشکیل شده است، به سیستان و بلوچستان سفر کرد.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خیرین و نیکوکاران و آحاد مردم برای کاهش آلام مردم آسیب‌دیده اظهار‌ کرد: با هدف برطرف‌کردن کمبودهای تجهیزاتی و مشکلات مدارس آسیب‌دیده در سیل اخیر، در کوتاه‌ترین  زمان تجهیزات مورد نیاز این مدارس به ارزش 3 میلیارد تومان در قالب 20 کامیون تهیه شده و در بین شهرستان‌ها و مناطق آسیب‌دیده توزیع شد.

 

رخشانی مهر افزود: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش‌آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت است که در حال حاضر از اولویت‌های مهم و مورد نیاز مدارس آسیب‌دیده است.

وی با اشاره به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر رفع مشکلات و آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: شرایط ویژه این استان و کمبودها و معضلاتی که در حوزه‌های مختلف از قبل وجود داشته نگاه‌های زیادی را به خود معطوف کرده است از جمله حضور و ورود موثر خیرین نیک‌اندیش که امیدواریم در این شرایط نیز این وفاق و همدلی بیش از پیش رقم بخورد و برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی این مناطق گام موثر برداشته شود.

 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته در چند روز اخیر ادامه داد: سیل ویرانگر اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان صحنه‌های دلخراشی را در برخی مناطق پدید آورده است که عزمی ملی، استانی و منطقه‌ای را به صورت جدی و جهادی می‌طلبد تا برای تسکین آلام عزیزان هموطن شبانه‌روزی تلاش شود.

 

وی تاکید کرد: حضور با برکت خیرین نیکوکار مدرسه‌‌ساز در بحران‌ها، همواره تسکین‌بخش آلام مردم و موجب دلگرمی مسئولان بوده است. خیرین مدرسه‌ساز همواره یار و همراه دولتمردان بوده‌اند تا مشکلات مردم مناطق محروم و بویژه هموطنان گرفتار در مشکلات پیش‌آمده زودتر مرتفع شود.

 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به میزان خسارات وارده به فضاهای آموزشی در این استان گفت: 56 مدرسه غیرقابل استفاده و 286 مدرسه نیازمند تعمیرات اساسی است که نیازمند مساعدت خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز هستیم.ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top