دریافت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت کسر از حقوق والدین

بر اساس گزارش بخش فرهنگی سایت دکتر حسین ناصری و به نقل از ایرنا، سنگینی بار هزینه های اقتصادی به خصوص در سال های اخیر، بسیاری از فرزندان خانواده های کم درآمد جامعه را از ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بازداشته است.

خانواده هایی که فرزندان آنها گاها در عین دارا بودن استعداد، از یک سو به دلیل کمبود ظرفیت دانشگاه های دولتی از راهیابی به دانشگاه های دولتی باز مانده اند و از سوی دیگر از توان اقتصادی لازم به منظور پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه های غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد برخوردار نیستند.

به هر حال در طول سال های گذشته همواره افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد اعم از ثابت و متغیر و البته کمبود شغل در جامعه یکی از مشکلات و دغدغه‌های اساسی دانشجویان جوان و به خصوص والدینی است که در مجموعه های دولتی همچون سازمان بهزیستی یا وزارت آموزش و پرورش با حقوقی پایین تر از سایر بخش ها مشغول به کار هستند.

هرچند دانشگاه آزاد برخی گام های مثبت از جمله کاهش چند درصدی شهریه ثابت و متغییر رشته محل های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی را که در نقشه جامع  علمی کشور دارای اولویت و کمبود دانشجو هستند، برای کاهش فشار به خانواده های دارای دانشجو در مناطق محروم اعمال کرده است، اما معضل بالابودن شهریه این دانشگاه به خصوص برای خانواده هایی که در رشته های گروه پزشکی یا خانواده های دارای دو یا سه دانشجو همچنان پابرجا است.

مسئله ای که گویا دغدغه خود دانشگاه آزاد نیز هست و این دانشگاه را بر آن داشته است که درصدد برنامه ریزی به منظور تسهیل هرچه بیشتر پرداخت شهریه دانشجویان برآید.

دکتر «محمد مهدی طهرانچی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، از برنامه این دانشگاه برای طراحی راهکارهایی به منظور تسهیل در پرداخت شهریه این دانشگاه از سوی خانواده ها خبر داد و گفت: این دانشگاه در این زمینه تاکنون با دو مجموعه بزرگ دولتی تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است. 

وی افزود: بخشی از این تفاهم نامه ها مربوط به شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد است و ما درصدد امضای تفاهم نامه با همه دستگاه ها و مجموعه های دولتی از جمله وزارت آموزش و پرورش در زمینه های مختلف هستیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود:‌ طبق این مدل، وزارتخانه و سازمان های دولتی که والدین دانشجویان در آنجا مشغول به کار هستند، تمام شهریه دانشجو را تعهد کرده و در ادامه ماهیانه به صورت اقساطی از حقوق والدین دانشجو کسر و به حساب دانشگاه آزاد واریز خواهند کرد.


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top