نوستالژی های طهران قدیم به تئاتر شهر آمد/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها»

نوستالژی های طهران قدیم به تئاتر شهر آمد/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها»

به گزارش سایت رسمی دکتر حسین ناصری،به نقلخبرگزاری فارس، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت. 

تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و نوشته شده که طی سه دوره زمانی بخشی از زندگی سه شخصیت را به صورت جداگانه روایت می کند. شخصیت هایی که در عین حال با یکدیگر آشنایی دارند. 

وی افزود: ما در این نمایش با ادبیات طهران قدیم مواجه می شویم که برای تماشاگر مملو از نوستالژی های تلخ و شیرینی است که فکر می کنم با تفاوت هایی که در کارگردانی و ایده اجرایی ارائه دادیم می تواند برای یک مخاطب تئاتر دربرگیرنده ویژگی های جالب توجهی باشد.

نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تارج از روز دوشنبه چهاردهم مهر تا جمعه نهم مهر با بازی پاوان افسر، لبخند بدیعی و مازیار سیدی ساعت 19 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 35 هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود. 

رضا بهرامی مدیرتولید، ماریا حاجیها طراح چهره پردازی، رضا خضرایی طراح نور، پگاه ترکی طراح لباس، شایان جعفرپور طراح پوستر، کهبد تاراج طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، امید علیزاده مواد تبلیغاتی، مینا ترکمن دستیار کارگردان، مریم نورالدینی دستیار تولید، امیر قالیچی روابط عمومی و تبلیغات دیگر عوامل اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است مرحله پیش فروش بلیت نمایش «یاماها» از روز سه شنبه هشتم مهر ماه در سامانه «تیوال» آغاز می شود.

*مهدی فخیم زاده و هوشنگ توکلی در شب نمایش شبکه چهار

برنامه «شب‌های هنر»، «شب نمایش» این هفته با موضوع «تله تئاتر و خروج تئاتر از رکود» با حضور هوشنگ توکلی، نویسنده ، کارگردان و بازیگر تئاتر روی آنتن می رود. همچنین در بخش سینمایی نیز با حضور مهدی فخیم زاده کارگردان و بازیگر سینما به موضوع «سینما به مثابه قهرمان» پرداخته می شود.

این برنامه امشب ۸ مهر ماه ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما به صورت زنده پخش می شود. ایوب آقاخانی، مجری- کارشناس میز تئاتر، جابر قاسمعلی، مجری کارشناس میز سینما، فریبرز دارایی، تحریریه و گزارش ویژه این برنامه را برعهده دارند. مجموعه برنامه «شب‌های هنر» یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته اتفاق های روز جامعه در حوزه ادب، فرهنگ و هنر را ورق خواهد زد و جواد مولانیا مجری اصلی این برنامه است.

برنامه تلویزیونی «شب نمایش» از مجموعه «شب‌های هنر» به تهیه‌کنندگی مسعود امجدیان و سردبیری محراب محمدزاده سه‌شنبه هر هفته ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

*تسلیت معاون هنری برای درگذشت عباس جوانمرد

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد، کارگردان و بازیگر تئاتر ایران را تسلیت گفت.

سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری در پیامی برای درگذشت جوانمرد نوشته است: استاد عباس جوانمرد انسان و هنرمندی است که در ساحت های مختلف به تئاتر و هنر کشور خدمت کرد. کارگردانی و بازیگری کرد اما بسترها و بنیان هایی را نیز برای تئاتر ایران فراهم آورد و پژوهش هایی درباره تئاتر و همچنین نمایش ملی انجام داد. جوانمرد با کارگردانی و بازیگری، پژوهش و ایجاد ساختارهایی برای توسعه تئاتر ایران تلاش کرد. نام، آثار و نقش استاد جوانمرد در تئاتر و هنر ایران به یاد خواهد ماند.

حسینی در ادامه این پیام نوشته است: درگذشت هنرمند گرانقدر استاد عباس جوانمرد را به خانواده، هنرمندان و دوستداران تئاتر تسلیت می گویم، روحش شاد و در آرامش باد.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top