«یک خورشید» از تایوان برای رقابت «اسکار» انتخاب شد

«یک خورشید» از تایوان برای رقابت «اسکار» انتخاب شد

به گزارش سایت رسمی دکتر حسین ناصری،به نقل خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از ورایتی، تایوان درام تاریک «یک خورشید» ساخته «چونگ مونگ-هونگ» را به عنوان نماینده خود در بخش «بهترین فیلم سینمایی بین المللی» جوایز اسکار انتخاب کرده است، که قبلا به عنوان بخش اسکار «بهترین فیلم خارجی زبان» شناخته می شد. این انتخاب توسط وزارت فرهنگ تایوان اعلام شده است که می گوید هیئت ویژه آن در دفتر توسعه صنعت سمعی و بصری و موسیقی از بین ۱۸ فیلم نامزد این بخش، فیلم «یک خورشید» انتخاب شده است.

وزارت فرهنگ تایوان در بیانیه ای  این فیلم را به خاطر «نمایش خاطره انگیز و تأثیرگذار در روابط والدین و کودک» ستود.

این فیلم که روایت فشارهای وارد شده بر خانواده ای چهار نفره است که پس از بازداشت فرزند کوچک خانواده در بخش نوجوانان زندان است، سال گذشته در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو اولین نمایش خود را تجربه کرد.

اندکی پس از اکران جشنواره بین المللی فیلم تورنتو، در چندین جشنواره برجسته آسیایی همچون بوسان، توکیو و جشنواره اسب طلایی به نمایش درآمد.

«یک خورشید» جوایز جشنواره سینمایی «اسب طلایی ۲۰۱۹» را در بخش های «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردان»، «بهترین تدوین»، «بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد» و «بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن» را درو کرد. این فیلم همچنین جایزه «منتخب مردم» را نیز از آن خود کرد.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top