ظرفیت‌های گردشگری معدن برای تهرانی‌ها

ظرفیت‌های گردشگری معدن برای تهرانی‌ها

به گزارش سایت رسمی دکتر حسین ناصری،به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، پرهام جانفشان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران درباره برگزاری نشست مجازی ظرفیت‌های گردشگری معدن اظهارداشت: یکی از جاذبه‌های زمین‌گردشگری کشور معادن است که با‌عنوان زمین‌گردشگری معادن شناخته می‌شود.

وی افزود: از جمله مواردی که جذابیت خاصی برای مردم دارد، مشاهده معادن روباز و زیرزمینی، روش‌های اکتشاف و استخراج آن‌ها، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مورد استفاده برای استخراج معادن، مشاهده انواع کانی‌ها و سنگ‌ها به‌ویژه سنگ‌های قیمتی و جواهر است.

جانفشان با اشاره به صحبت‌های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی که بر لزوم توسعه گردشگری معدن تاکید داشته است، افزود : یکی از اهداف اداره کل میراث فرهنگی استان تهران معرفی درست ظرفیت های سرمایه گذاری در گردشگری معدن و ایجاد تعامل و همکاری با دستگاه های همسو در این حوزه است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: تولیدات هنرمندان صنایع دستی در رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی بر روی سنگ‌هایی انجام می‌شود که از معادن داخل کشور استخراج می‌شود و این ظرفیت وجود دارد تا با برند سازی توسعه و صادرات صنایع دستی در بخش  سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را نیز شاهد باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: به مناسبت هفته گردشگری نشست مجازی ظرفیت‌های گردشگری مجازی با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن کشور روز پنجشنبه 10 مهر برگزار می‌شود.
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top