افتتاح جشنواره فیلم های ایرانی در هند / یکشنبه 27 تیر

این جشنواره به همت رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو و با همکاری وزارت اطلاع رسانی و بخش رسانه ای و اداره کل مدیریت جشنواره سینمایی هند برگزار می شود.

به گزارش آقای تبلیغات، جشنواره فیلم های ایرانی به مناسبت شصتمین سال روابط فرهنگی ایران و هند،شنبه شب با حضور 'رائو 'وزیر اطلاع رسانی و بخش رسانه ای هند ،غلامرضا انصاری سفیر جمهوری اسلامی در دهلی نو و علاقه مندان و کارشناسان فرهنگی دو کشور در دهلی نو افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این جشنواره ،گروه موسیقی روناک،قطعاتی از موسیقی مناطق مختلف ایران را اجرا کرد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.

'غلامرضا انصاری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند در مراسم افتتاحیه این جشنواره با اشاره به سابقه فرهنگی،تاریخی و زبانی ایران و هند گفت:برگزاری جشنواره های مختلف یکی از راههای آشنایی و افزایش مبادلات بین دو کشور بزرگ ایران و هند است .

وی بر گسترش ارتباطات فرهنگی برای نزدیکی هر چه بیشتر روابط دو کشور تاکید کرد.

'رائو' وزیر اطلاع رسانی هند نیز در این مراسم با اشاره به سفر نخست وزیر هند به ایران گفت وی در این سفر به افزایش مبادلات فرهنگی بین دو کشور تاکید زیادی کرد.

وی افزود:دو کشور ایران و هند با سابقه تاریخی و فرهنگی چند هزار ساله می توانند در زمینه های مختلف همکاری کنند.

رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو نیز گفت این جشنواره به مناسبت شصتمین سال امضای قرارداد فرهنگی بین ایران و هند و تاسیس خانه فرهنگ ایران در دهلی نو برگزار شد.

'علی دهگایی' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:از چند ماه پیش گفت وگو برای برگزاری این جشنواره با مرکز سینمایی و جشنواره هند آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد در مدت سه روز ،14 فیلم سینمایی سالهای اخیر ایران به نمایش گذاشته می شود.

رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو با اشاره به افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ایران درحاشیه جشنواره فیلم اظهار کرد در این نمایشگاه صنایع دستی شامل خاتم کاری،میناکاری،کار روی فلز،پارچه و چوب به همراه نمایشگاه خوشنویسی و شاهنامه در معرض دید علاقمندان قرار داده شده است .

وی افزود: با هماهنگی های انجام شده، امسال ایران به عنوان کشور افتخاری در نمایشگاه صنایع دستی هند شرکت می کند.

جشنواره فیلم و نمایشگاه صنایع دستی ایران از امروز به مدت چهار روز در دهلی نو ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top