ده دلیل علاقه مندی به حرفه

10 دلیل علاقه مندی به حرفه را با آقای تبلیغات دنبال کنید.

به طور قطع علاقه مندی به حرفه تأثیر چشمگیر و غیر قابل توصیفی بر موفقیت شغلی افراد می گذارد. هنگامی که به وقت صبح از خواب بر می خیزید و با انرژی بسیار آماده ی رفتن به محل کارتان می شوید نشانگر آن است که علاقه ی بسیاری به شغل خود دارید و پله های موفقیت را طی خواهید کرد.

 

1.     انگیزه و به چالش کشیدن توانایی های خود

 

افرادی که انگیزه ، هدف و  علاقه ی  لازم جهت انجام امور خود را دارند هیچ گاه صحنه های رقابتی را ترک نمی کنند . پس می توان اظهار داشت که در سر داشتن یک هدف و انگیزه ی والا بی شک نیرو و اراده ای را به شما می بخشد که شما را قادر به کسب موفقیت در تمام مراحل شغلی تان خواهد کرد. از این رو ، به هنگام صبح، به هدف و انگیزه ای که در ذهن دارید بیاندیشید و سعی در توسعه ی اهداف خود داشته باشید چرا که به چالش کشیدن توانایی و مهارت های خود تکنیک محکمی برای انجام کسب موفقیت های آتی تان خواهد بود.

 

2.     ارتباط برقرار کردن با خاطرات و تجربه های سال های ابتدایی عمر

 

طبق تحقیقات انجام شده افراد موفق توانایی ارتباط با خاطرات سال های ابتدایی عمر خود را دارند و انگیزه ی بسیاری را در آنها دریافت می کنند. خاطرات منبع الهام افراد است چرا که با رجوع کردن به آنها می توانند آنچه که از شغل و حرفه ی خود انتظار دارند را بیابند. رو به و شدن با واقعیتها و سعی در ارتباط با آنچه واقعاً می خواهید کمکی جهت ارتقاء وضعیت شغلی تان محسوب می شود. روانشناسان بر این باورند که رجوع به خاطرات دوران کودکی موجب یادآوری علایق و اهداف افراد می شود و همچنین انرژی خاصی را برای ادامه ی فعالیت های شغلی به آنها می بخشد.

 

 

3.     اهمیت تفکر در نمونه کارهای سابق

 

بر اساس تحقیقات روانشناسی انجام شده ، تفکر در مورد مدیریت صحیح ضرر و زیان و جمع آوری نمونه کارهای شخصی اش تنها نمونه کارهای خوب و یا بد مد نظر نمی باشند بلکه ترکیبی از هر دوی آنهاست . به عبارت دیگر، نمونه کارهایی که خوب نمی باشند باعث بد شدن جمع کل نمونه کارها نمی شوند بلکه به طور موقت کمی از کیفیت مجموعه ی نهایی می کاهند. با آقای تبلیغات همراه باشید.

  همچنین نمونه کارهای خوب تنها موقتا موجب افزایش  کیفیت مجموعه کارها می شوند . مسئله ی حائز اهمیت دیگر آن است که این افراد بیش از حد غرق در خوبی ها و بدی های کارهای انجام گشته نمی شوند و تنها علاقه ی انجام امور را مهم می شمارند.

 

4.     اهمیت ندادن به آنچه دیگران می اندیشند

 

افرادی که علاقه ی بسیاری  را به انجام حرفه شان  دارند، به دیگران اجازه ی دخالت و پشیمان کردن آنها را نمی دهند. برای مثال ، فردی که در تمام عمر به تعلیم و تربیت حیوانات علاقه داشته است، انگیزه ی بسیاری برای انجام و کسب شغلی در آن زمینه را دارد. می توان اظهار داشت که فرد مذکور هیچ گاه به توصیه ی مشاور تحصیلی که به او می گوید رشته و یا شغل دیگری را انتخاب کند باز هم به هنگام صرف نظر آنقدر علاقه دارد که می تواند دوباره علاقه ی خود را از پیش گیرد. به بیان دیگر، افرادی که بیش از حد به انجام کاری علاقه دارند ، بدون شک آن را به اتمام خواهند رساند.

 

 

5.     برنامه ریزی و اهمیت ویژه آن

 

می توان اظهار داشت که هر فردی به طور کامل با شغل و حرفه ی خود همگام و همسو می شود و آنها می دانند که کارهایشان را باید با اشتیاق تمام انجام دهند و علاقه ی خود را با همکارانشان به اشتراک بگذارند و همکاری های لازم را نشان دهند. از این رو ، برنامه ریزی دقیق جهت انجام کارها به شکل صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است . برنامه ریزی این افراد موفق و علاقه مند به حرفه شان به گونه ای است که نه تنها موجب افزایش بازدهی امور انجام شده شان می گردد، بلکه به همکارانشان نیز کمک بسیاری می کند و در کل موجب انجام صحیح برنامه ها می شود.

 

 

6.     منصرف نشدن

 

مدیران بسیاری سعی در منصرف کردن افراد مشتاق داشته اند تا بتوانند آنچه که خود می خواهند را به نتیجه برسانند. این امر نشان دهنده ی آن است که افراد موفقی که علاقه ی بسیاری به شغل خود دارند با تمام نیرو می کوشند تا آنچه که میخواهند را بدست بیاورند. برخی بر این باورند که نیرو و انرژی حاصل از علاقه به شغل در هیچ نیروی اجباری یافت نمی شود.

 

 

7.     جذب افراد دیگر

 

اکثر افراد خواستار برقراری ارتباط با کسانی هستند که انرژی مثبت دارند و به کار خود علاقه ی بسیار نشان می دهند. روانشناسان اظهار داشته اند که وجود افراد مشتاق به کار و علاقه مند به شغل خود در محیط کار تأثیر بسیار زیاد و وصف ناپذیری را بر دیگ ر کارکنان می گذارد  و تنها وجود تعداد اندکی از این افراد در محیط کار موجب دگرگونی اوضاع کاری می شود. در نهایت انگیزه و علاقه به انجام کاری چنان نیرویی به افراد می بخشد که انجام امور را برایشان آسان ساخته و از پیچیدگی فعالیتهای شغلی می کاهد. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

 

7 نکته جهت کسب علاقه به شغل و کار کردن به صورت مشتاقانه

طبق اظهارات فیلسوف بزرگ چینی کانفیشس ، اگر کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه مندید، حتی یک روز هم در طول تمام عمرتان کار نخواهید کرد. انجام کاری که به آن علاقه ی بسیار دارید، تنها برای کسب در آمد امر پیچیده ایست و همچنین ارتباط میان رشته ی تحصیلی با شغل تان از اهمیت بالایی برخوردار است. بر اساس نظر سنجی های انجام شده در سال 2013، 32 درصد از افراد تحصیل کرده در کالج و دانشگاه ها، شغل هایی غیر مرتبط را جهت کسب درآمد انتخاب کرده اند. اکثر این انتخاب ها، تنها به دلیل ترس از کسب درآمد مورد نیاز و همچنین تأیید نشدن توسط دیگر افراد است. برای مثال، فردی که به هنر علاقه دارد به دلیل ترس از خانواده و یا ترس از پیدا کردن شغل مناسب وارد رشته های تحصیلی مهندسی می شود ولی در نهایت شغلی کاملاً غیر مرتبط با رشته اش را جهت کسب درآمد انتخاب می کند.

 

اولین نکته :  پیش از آنکه حرفه ای را بگزینید شروع به کشف علایق و استعداد های شغلی خود نمائید.

 پیش از قدم برداشتن در راه کسب حرفه ای برای گذران زندگی ، مدرک تحصیلی را گرفته و تخصص خاصی را بر اساس علایق تان انتخاب کنید تا بتوانید بهترین راه را برگزینید. به علاوه، می توانید قبل از تصمیم گیری در خصوص شغلتان سفری داشته باشید و عمیقا فکر کنید تا تصمیم مناسبی را بگیرید. با این روش می توانید آنچه که باعث شگفت زده و حیرت زده شدنتان می شود را انتخاب کنید و از کار کردن لذت ببرید.

 

دومین نکته : در انجام حرفه و کاری که به آن علاقه دارید تردیدی نداشته باشید و ریسک کنید

اکثر افراد بر این باورند که تردید در خصوص انجام کاری باعث به تعویق افتادن آن می شود و این امر موجب کاهش احتمال کسب موفقیت می گردد. توصیه ی افراد موفق و علاقه مند به شغل شان به دیگر شاغلان ، تردید نداشتن و همچنین ریسک کردن در انجام امور است. هلن کلر اظهار داشته است که عشق به هدف ، شکیبایی و ذوق کسب تجربه در شغل باعث کسب آنچه که خواستارش هستید می شود.

 

سومین نکته : در هر شرایطی مثبت اندیش باشید .

در کل، دو دسته از افراد را می توان نام برد ، افرادی که دارای انرژی مثبت اند و افراد معمولی . می توان اظهار داشت که سرپرستی یک شرکت و یا داشتن وظیفه ی سرپرستی از یک خانواده امر آسانی نیست چرا که نیازمند سکوت و انعطاف پذیری در شرایط سخت است. به معنای دیگر ، باید به صورت مداوم قدرت و استقامت خود را حفظ کرد که این امر تنها با مثبت اندیشی ممکن می گردد. با مثبت اندیشی می توانید فعالیت های شغلی خود را با علاقه ی بیشتری دنبال کنید .

 

چهارمین نکته : شناسایی آنچه که از شغل خود می خواهید موفقیت ، امنیت و یا کسب هدف ؟؟؟

انتخاب حرفه ای که دوست دارید و کسب در آمد از راهی که علاقه مند هستید نیازمند درک صحیحی از آنچه که از شغل خود طلب می کنید و ارزش هایی که  در ذهن دارید می باشد. هنگامی که زمان لازم جهت کسب درک صحیحی از اولویت ها و استعداد های تان را پیدا کردید و به شناسایی اولویت های شغلی خود پرداختید حال زمان آن است که تحقیق کرده و بهترین روش را انتخاب کنید. به عبارت دیگر باید بدانید که چه چیزی از شغل خود می خواهید ، موفقیت، امنیت و یا کسب هدف تان .

 

پنجمین نکته : نقطه ی مشترک میان مهارت ها و علایق تان را شناسایی کنید

شما می توانید با متوجه شدن نکته ی مشترک بین آنچه که ماهر به انجام دادنش هستید را رضایت بخش کنید.

علاوه بر این ، افراد موفق اظهار داشته اند که انرژی و حس خوشایند بسیاری را در انجام کارهایی که تخصص دارند می گیرند و این امر حتی باعث افزایش علاقه شان نیز می شود. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

ششمین نکته : اگر مدعی می شوید که کاری را انجام خواهید داد حتماً انجامش دهید . اگر نسبت به انجام کاری متعهد شده اید و قول انجام کاری را داده اید. علاوه بر این حفاظت از خوش نامی خود در انجام صحیح امور نیز بسیار مهم می باشد.

 

هفتمین نکته : حرفه خود را دوست داشته باشید تا موجب جلب توجه دیگران شوید

 زمانی که به حرفه تان عشق می ورزید دیگر افراد را جذب خود می کنید . از این رو با افزایش علاقه دیگران نسبت به شما نه تنها تأثیر ویژه ای بر روحیه تان می گذارد بلکه موجب همکاری آنها با شما نیز می شود.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع: https://www.entrepreneur.com


 

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top