سفر از ایران به قطب شمال بعد از 63 سال / چهارشنبه 6 مرداد

 یک ایرانی در سفری ماجراجویانه با شعار "زمین پاک" عازم قطب شمال خواهد شد.

به‌ گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایسنا ،  حسین ناصری بعد از سال‌ها جزو اولین ایرانی‌هایی است که به قطب شمال می‌رود. او در نشست خبری خود پیش از این سفر، گفت:  بعد از 63 سال که از سفر برادران امیدوار به قطب شمال می‌گذرد، من اولین کسی هستم که از ایران به قطب شمال سفر خواهم کرد و در آنجا به ماجرا جویی، تفریح و بازدید و احتمالا اکتشاف خواهم پرداخت. در این سفر همراه دوست و همکارم  یاوری را به همراه خواهم داشت. هدف من از این سفرها کمک به حفظ کره زمین است. همانطور که شعار من در بسیاری از سفرهای  ماجراجویانه "زمین پاک" بوده است و تاکنون 75 سفر به دور دنیا در طی پانزده سال اخیر داشته ام، این بار نیز تصمیم به سفر به قطب شمال گرفته‌ام. به قاره‌های مختلف به جز اقیانوسیه سفر کرده‌ام و البته سفر به اقیانوسیه را نیز در برنامه خود دارم. تمام این سفرها با هزینه‌های شخصی صورت گرفته است و  تنها حمایتی که از مسئولان خواسته‌ام تنها در صدور روادید است.

او در ادامه تصریح کرد: برای این سفر از نروژ اقدام خواهم کرد. طوا مسافرت 18 ماه است که یک گروه کارشناسی در نروژ بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند. 

حسین ناصری در ادامه در پاسخ به این پرسش مبنی بر این که  چه آمادگی‌های جسمانی و بدنی نیاز است، تصریح کرد: من حدود یک سال است که تست‌های پزشکی مختلفی در خصوص استرس، ترس، آمادگی جسمانی در تهران و آلمان و چندین  کشور دیگر انجام می‌دهم. دوره دفاع شخصی را در فنلاند خواهیم گذراند و برای این سفرهای ماجراجویانه نیاز به آمادگی جسمانی زیادی دارم. من سال‌ها در ایران مسیرهای زیاد را پیاده روی کرده و آن را به ثبت رسانده‌ام، تقریبا هر روز پیاده روی و شنا را در برنامه خود دارم.

او در مورد تغذیه و میزان مصرف کالری در قطب شمال نیز گفت: در این سفر علاوه بر من و یاوری چهار نفر دیگر نیز با ما همراه خواهند بود که سه سورتمه چی و یک نفر کارشناس تغذیه همراه ما هستند و در برنامه غذایی به ما کمک خواهد کرد و سورتمه‌چی ها نیز که آموزش دیده هستند ما را در این سفر همراهی خواهند کرد.

خبرنگاران ورزشی در این نشست خبری از حسین ناصری تقاضا کردند که برای حمایت از تیم ‌ملی فوتبال ایران و یوز پلنگ ایرانی که روی پیراهن‌ها نقش بسته است برای رقابت‌های 2018 که لباس تیم ملی را در قطب شمال به تن می کنید  و ما نیز قول می‌دهیم که فدراسیون فوتبال شما را به عنوان سفیر محیط زیست انتخاب کند او نیز در پاسخ گفت: از ایده بسیار جالب شما سپاسگزارم. من قول می‌دهم که پیراهن تیم ‌ملی فوتبال ایران  در قطب شمال به اهتزاز در آورم.

او هدف بعدی خود را سفر به فضا عنوان کرد و گفت: هدف بعدی من اتفاق بسیار بزرگی است حدود چهار سال است که در صدد هستم تا این هدف محقق شود و طی ارتباط نزدیک با با ناسا  و بعد از گذشت چهار سال حدود یک هفته‌ است که صحبت‌های نهایی برای سفر به فضا صورت گرفته و من به عنوان اولین فرد ایرانی  از کشور خود در پایان سال 2017 و ابتدای 2018 به فضا سفر خواهم کرد.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا


از طرف فدراسيون فوتبال ، حسين ناصرى سفير ايران در جام جهانى ٢٠١٨ شد.

بازتاب گسترده رسانه هاى داخلى و خارجى سفر حسين ناصرى به قطب شمالProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top