جایزه صدا صدا برداری و صداگذاری در هجدهمین جشن سینمای ایران از هم تفکیک شد / یکشنبه 10 مرداد

ناصر انتظاری دبیر انجمن «صدای ایران» با اشاره به انتشار آگهی تاسیس صنف صدابرداران و صداگذاران سینمای ایران در روزنامه رسمی گفت: تمام کارهای ثبت انجمن صدا در وزارت کار انجام شده و آخرین مرحله آن بعد از انتشار آگهی، تشکیل مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره جدید است تا این صنف با قرار گرفتن زیر نظر وزارت کار تبدیل به یک سندیکا شود.

 

به گزارش آقای تبلیغات، ناصر انتظاری ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری هجدهمین جشن خانه سینما مجمع عمومی و برگزاری انتخابات صنفی، با هماهنگی با وزارت کار تصمیم گرفتیم تا انتخابات هیات مدیره در تاریخ ۲۴ شهریور ماه و بعد از برگزاری هجدهمین جشن سینمای ایران برگزار می شود.

صدابردار فیلم «استراحت مطلق» ساخته عبدالرضا کاهانی توضیح داد: با توجه به هیجان موجود در برگزاری جشن خانه سینما و اینکه بسیاری از اعضای صنف درگیر برنامه های مختلف از جمله پروژه های مختلف سینمایی و داوری در حوزه جشن خانه سینما می شوند، تصمیم گرفتیم تا انتخابات بعد از جشن سینمای ایران برگزار شود.

وی درباره برگزاری این دوره از جشن سینما و ویژگی های آن نیز توضیح داد: یکی از اتفاقات خوبی که در این دوره از جشن خانه سینما رخ داده این است که ما در بخش صدا می توانیم دو جایزه به دو فیلم بدهیم. این درحالی است که در دوره های قبل تنها به صداگذاری و صدابرداری یک فیلم جایزه داده می شد، اما در این دوره پیشنهاد دادیم که در آیین نامه جشن قید یک فیلم برداشته شود و جوایز صدابرداری و صداگذاری هر کدام به یک فیلم داده شود که خوشبختانه مورد موافقت مدیران جشن قرار گرفت.

انتظاری در پایان گفت: البته این مشکل همچنان در جشنواره فجر وجود دارد و با توجه به اینکه در این جشن چندان به مسائل حرفه ای نگاه نمی شود، همچنان جایزه صدابرداری و صداگذاری به یک فیلم داده می شود که امیدوارم این مساله هرچه سریعتر برطرف شود.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top