دفترچه های درمانی به زودی حذف می شوند / ۱۷ شرکت مغفول مانده به تامین اجتماعی بازگردانده شد / سه شنبه 12 مرداد

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح ۹ پروژه تامین اجتماعی که امروز برگزار شد، افزود: طرح هایی که امروز افتتاح شد بخش مهمی از نگرانی های حوزه درمان، بیمه، سرمایه گذاری و سلامت بیمه شدگان را برطرف می کند.

به گزارش آقای تبلیغات، وزیر رفاه از حذف دفترچه های درمانی در مراکز ملکی تا پایان دولت یازدهم خبر داد و گفت: با دستور رئیس جمهور ۱۷ شرکت مغفول مانده به تامین اجتماعی بازگردانده شد.

وی گفت: تا پایان دولت یازدهم، متعهد می شویم که زمینه الکترونیکی کردن اسناد و حذف دفترچه ها را در مراکز ملکی سازمان اجرا و پیاده کنیم.

ربیعی به شفافیت مالی در تامین اجتماعی اشاره و تاکید کرد: با افتتاح پروژه های حذف دفترچه، الکترونیکی شدن اسناد، کاهش مراجعات بیمه شدگان و... شفافیت مالی در تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد و این چیزی است که در طول سالهای قبل نسبت به آن گله مند بوده اند و این چیزی است که امروز توانستیم به آن پاسخ دهیم.

وزیر رفاه از کاهش وقت و هزینه مردم برای مراجعه به مراکز، شعب و نوبت گیری خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده و پروژه هایی که امروز افتتاح شد، تسهیلاتی را برای بیمه شدگان فراهم می کنیم تا در نوبت و وقت آنها صرفه جویی شود و همچنین این پروژه ها بهره وری سازمان را افزایش خواهد داد که البته بهره وری مکان و منابع انسانی نیز جزئی از آن است.

ربیعی تاکید کرد: با شفافیت های مالی صورت گرفته در سازمان، هم معاون اول رئیس جمهور و هم دستگاه های نظارتی و شرکای اجتماعی می توانند این شفافیت را مشاهده کنند.

وی گفت: برای حذف دفترچه های درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی ۹ ماه کار تحقیقاتی و اقدامات کارشناسی انجام شده که کاهش مصرف دارو نیز از جمله مزیت های این اقدام است و همچنین الکترونیکی کردن نسخ اتفاق قابل قبولی است که رخ داده و از سرگردانی بیمه شدگان در شعب مختلف جلوگیری می شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از ساخت ۵ بیمارستان خبر داد و گفت: بیمارستان هدایت، بیمارستان شهید فیاض بخش در جنوب غرب تهران برای کمک به حاشیه نشین ها که ۶۰۰ تختخواب خواهد بود و چندین بیمارستان دیگر از جمله اقداماتی است که انجام می شود.

به گفته وی: همچنین در شیراز، آبادان و دزفول ۱۲۶۰ تخت به مراکز درمانی اضافه شد و ۲۶ مرکز سرپایی، کلینیک و پلی کلینیک را نیز در حال ساخت داریم و در مجموع تعداد بیمارستان های در حال ساخت و در مرحله طراحی به ۱۴ بیمارستان جدید می رسد.

ربیعی اظهارداشت: در دولت یازدهم، ۵۲۰ تخت به مجموعه تخت های بیمارستانی اضافه کردیم و با ساخت بیمارستان های جدید، تعداد این تخت ها را به ۸۴۸ تخت خواهیم رساند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد صندوق های بیمه ای نیز گفت: این صندوق ها را از حالت کارپردازی خارج و به خانه های امن برای بازنشستگان تبدیل می کنیم به طوری که خدمات اجتماعی و فرهنگی مانند وام های بازنشستگی، تسهیلات سفر، بیمه تکمیلی و عمر را برای این افراد گسترش داده ایم و همچنین ایجاد مراکز رفاهی برای استفاده بازنشستگان در دستور کار قرار دارد و در صندوق کشوری نیز خانه های امید را برای بازنشستگان در هر استان ایجاد کرده ایم.

وی گفت: یکی دیگر از اقداماتی که برای بازنشستگان انجام شده، انعقاد تفاهم نامه با ۲۸۵ مرکز ورزشی وزارت رفاه است تا بازنشستگان نیز بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

ربیعی با اشاره به اینکه استراتژی ما این است که تامین اجتماعی را محلی برای امنیت اجتماعی بازنشستگان و کارگران قرار دهیم، گفت: استراتژی ما حفظ امنیت اجتماعی بازنشستگان و اموال آنها در تامین اجتماعی است و از اموال آنها مانند تخم چشممان محافظت می کنیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در این مدت ما را همراهی کرده است، اظهار داشت: در همین رابطه ۱۷ شرکت تامین اجتماعی که معلق مانده بود به دستور رئیس جمهور به این سازمان برگشت و همچنین ۶ هزار میلیارد تومان در رایتل با دستور رئیس جمهور تخفیف قائل شدند که این می تواند برای بازنشستگان و کارگران مثمر ثمر باشد.

وی گفت: صندوق ها و شرکت ها به عنوان موتور توسعه کشور خواهند بود و با اطمینان به جامعه هدف می گوییم که تامین اجتماعی محلی است برای کار پاکیزه و پاک و با ساختاری پاک و بنای تامین اجتماعی مراقبت از اموال کارگران است.

در این برنامه همچنین وزیر رفاه به تصاویر پروژه ها که از طریق ویدئوکنفرانس پخش شد اشاره کرد و گفت: امروز تصاویری از بیماران و بیمه شدگان در نقاط مختلف کشور در قالب ویدئوکنفرانس نشان داده شد که تلاش های خالصانه مدیران تامین اجتماعی را شاهد هستیم در حالی که در همین اتاق تصویری از افراد در گذشته گرفته شد که هیچ ربطی به آلام مردم نداشت و تصاویری که در گذشته گرفته شد موجب بروز مشکلاتی شد اما امروز ما با افتتاح پروژه ها خدمتی به مردم در قالب ویدئوکنفرانس و در همین اتاق انجام دادیم.

انتهای پیام /

منبع: مهر
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top