بنتون روند تبليغات تكان دهنده و هولناك خود را متوقف كرد / یکشنبه 17 مرداد

به گزارش آقای تبلیغات، به عنوان يك برند فعال در عرصه مد، United Colors if Benetton، يك پلت فرم خلاقانه و استراتژي بازاريابي جديد را براي تقويت هويت برند خود معرفي مي كند. در زير نگاهي به سير تحول يك برند خاص مي اندازيم.

از سال هاي اول تاسيس برند در سال 1965 ميلادي، استراتژي بازاريابي بنتون به چالش كشيدن هنجارهاي اجتماعي، استفاده از تصاوير شوك برانگيز و مبارزه عليه مسائل تاثيرگذار روي بشريت بود. از تصاوير بوسه پاپ گرفته تا يك بيمار مبتلا به ايدز در بستر مرگ در بيمارستان، كمپين هاي بنتون همواره در عين جنجال آفريني برند را در معرض ديد عموم مردم قرار مي دهند. در دهه هاي هشتاد و نود ميلادي ميل شديد برند به بحث و چالش منجر به افزايش ميزان فروش و در نتيجه رشد تعداد فروشگاه هاي بنتون به 7 هزار شعبه تا سال 1993 شد.


بنتون روند تبليغات تكان دهنده و هولناك خود را متوقف كرد

اما بعدها بخت بنتون برگشت و با وجود بالا بودن ميزان آگاهي از برند، آمار فروش كاهش يافت. مدل كسب و كار بنتون شامل عدم پيروي از گرايشات موجود در دنياي مد و فقط تغيير آنها به طور فصلي، به معناي آغاز روند قرار گرفتن پايين تر از رقباي مد روز خود نظير Zara بود. كند شدن روند رشد ميزان فروش باعث شد تا اين رقم در فاصله بين سال هاي 2000 تا 2011 فقط دو درصد افزايش يابد.

سال گذشته اين برند تصميم گرفت تا با تغيير رويه، روند كاهش ميزان فروش محصولات خود را از بين ببرد.

در واكنش به اين افت ميزان فروش، بنتون حالا به ايجاد يك هويت برند قوي تر با راه اندازي يك پلت فرم خلاقانه و استراتژي بازاريابي جديد در روز 27 جولاي موسوم به "لباس هايي براي انسان ها" مي انديشد. هدف از انجام اين كار تجليل از زيبايي لحظه لحظه زندگي و احساسات روزمره انسان ها است. اين خرده فروش با اميد به بازتاب ادامه دار مسئوليت اجتماعي بنتون مبني بر ارزش نهادن به زندگي مردم عادي، خط توليد محصولات خود را به سه دسته تقسيم كرده است.

بنتون روند تبليغات تكان دهنده و هولناك خود را متوقف كرد

اين تغيير در قالب يك كمپين بازاريابي 22 ميليون دلاري از طريق انتشار بيانيه اي با نام برند حمايت شده و شامل فعاليت در عرصه هاي ديجيتال، رسانه هاي اجتماعي، تبليغات چاپي، ارسال پيام درون فروشگاهي، راه اندازي يك "magalogue" (تركيبي از مجله و كاتالوگ) مي شود.

 

به گفته جان مولنجر، مدير ارشد محصول و بازاريابي در بنتون، هدف از برگزاري اين كمپين انعكاس احساسات مختلف در طول زندگي اما به روشي است كه هرگز تكان دهنده و هولناك نباشد.

بنتون روند تبليغات تكان دهنده و هولناك خود را متوقف كرد

او ضمن تشريح دليل اين تغيير افزود كه در يك محيط رقابتي بنتون نياز به افزايش آگاهي مردم درباره علت وجودي خود دارد.

علت آن است كه بازار مد گزينه هاي متعددي را پيش روي مصرف كنندگان قرار مي دهد و مهم ترين چيز در اين شرايط در حال تغيير، تشريح و تقويت دلايل فعاليت بنتون در سطح مخصوص به خود است.

اين پلت فرم بازاريابي در قالب يك كمپين در واقع يك اكوسيستم است كه تاثير فراواني بر روي طرح رسانه اي و همه ابزارهاي مورد علاقه مصرف كنندگان خواهد گذاشت.

 

انتهای پیام/

منبع: ام بی ای نیوز


ا


Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top