به موفقیت ورزشکاران ایران در ریو امیدواریم /یکشنبه 16 اسفند

رئیس کمیته ملی المپیک: به موفقیت ورزشکاران ایران در ریو امیدواریم

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا، «کیومرث هاشمی» امروز (یکشنبه) در نشستی با خبرنگاران به منظور تشریح وضعیت کاروان اعزامی به المپیک ریو ، افزود: از سال 1948 تا 2012 لندن در مجموع در 15 دوره بازی های المپیک حضور یافته ایم که هشت دوره قبل از انقلاب و هفت دوره بعد از انقلاب بوده است و در مجموع این 15 دوره، ورزشکاران ایران 60 مدال کسب کردند.

هاشمی اظهار داشت: کاروان ایران در هفت دوره بازی های المپیک پس از انقلاب 31مدال کسب کرد که 5 مدال طلا حاصل آن بود و این درحالی است که در هشت دوره بازی های المپیک قبل از انقلاب کاروان ایران تنها دو مدال طلا کسب بدست آورده بود.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: در هشت دوره بازی های المپیک قبل از انقلاب تنها در دو رشته کشتی و وزنه برداری مدال طلا کسب شد اما پس از انقلاب علاوه بر این دو رشته ورزشکاران کشورمان در تکواندو و دوومیدانی هم صاحب مدال ارزشمند المپیک شدند.

هاشمی ادامه داد: از مجموع 60 مدال کسب شده در تمامی ادوار المپیک ، 63،3 درصد متعلق به کشتی بوده است؛ به همین دلیل کشتی رشته اول ایران است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: ورزشکارانی که سهمیه المپیک گرفته اند، پنج ماه حیاتی را تا آغاز بازی های المپیک 2016 ریو پیش رو دارند و حضور موفق در ریو از هر چیزی برای ما مهم تر است و هر عاملی که موجب آسیب دیدن رشته ها و فدراسیون های المپیکی و همچنین قهرمانان شود در کسب رتبه و مدال کاروان ایران نقش خواهد داشت .

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

 ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top