اپل به پرداخت جریمه‌ ۴۵۰ میلیون دلاری در پرونده کتاب‌ های الکترونیکی محکوم شد./ سه شنبه 18 اسفند


 دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا درخواست اپل مبنی بر کاهش جریمه را رد کرده و از این‌رو کمپانی مذکور ملزم به پرداخت جریمه‌ی ۴۵۰ میلیون دلاری شده است.


 

 

 به گزارش آقای تبلیغات، به نقل از رویترز پس از بررسی‌های مکرر دادگاه، مشخص شد که شرکت اپل با ناشران کتاب‌های الکترونیکی همکاری داشته تا قیمت این نوع کتاب‌ها را افزایش دهد که در نهایت منجر به تقلیل جایگاه آمازون می‌شود؛ حال اپل با پرداخت جریمه‌ی ۴۵۰ میلیون دلاری موافقت کرده که البته درخواست تجدید نظر اپل هنوز تایید نشده است. حال پرونده‌ی این کمپانی پس از طی مراحل قانونی خود در دادگاه‌ها، به دیوان عالی آمریکا منتقل شده است.

 

 رای امروز دادگاه نقطه‌ی پایانی به پرونده‌ی چندین ساله‌ی اپل به حساب می‌آید که شروع این موضوع به سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد. دادگاه در آن زمان اعلام کرده بود که اپل به منظور رقابت با آمازون، با چندین ناشر سعی دارد تا قیمت کتاب‌های الکترونیکی را افزایش دهد.

 

اپل در درخواست تجدید نظر خود در دیوان عالی کشور اعلام کرده که این رای به رقابت موجود در بازار و اقتصاد ملی آسیب وارد می‌کند که در نهایت منجر به ورود شرکت‌های مخرب مختلف به بازارهای جدید و راکد می‌شود.

 

انتهای پیام /

منبع :THEVERGE
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top