44 هزار تخت به ظرفیت بیمارستان های کشور افزوده می شود. / چهارشنبه 19 اسفند


قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تکمیل عملیات ساخت بیمارستان های در دست احداث، 44 هزار تخت به ظرفیت بیمارستان های کشور اضافه می شود.

 

 

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ ایرج حریرچی شامگاه سه شنبه در آیین همایش دستاوردها و توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی جهرم، با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته 20 هزار تخت به شمار تخت های بیمارستانی کشور افزوده شده است، بیان داشت: هم اینک به ازای هر یک هزار نفر، 1.5 تخت بیمارستانی وجود دارد که این آمار در مقایسه با سایر کشورها کمتر است اما کاستی های موجود در این زمینه در حال جبران شدن است.

وی افزود: تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارایه خدمات درمانی در سطح بالا و در شان قشرهای مختلف جامعه است.

حریرچی همچنین بر لزوم توجه ویژه به افراد نیازمند و رعایت عدالت در خدمات دهی به بیماران تاکید کرد و اظهار داشت: باید به مرحله ای برسیم که بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، بیمار و خانواده او، رنجی جز بیماری نداشته باشند و در این مورد لازم است اولویت خدمات رسانی سلامت، معطوف به افراد نیازمند و دهک های پایین درآمدی جامعه باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: شهرستان جهرم در زمینه تامین تجهیزات و خدمات درمانی در مقایسه با شهرستان های کلان کشور، پیشرفت قابل توجه ای داشته است.

حریرچی، همچنین از عملکرد مرکز رشد فناوری سلامت جهرم و ایجاد کارآفرینی توسط این مرکز، ابراز خرسندی کرد و افزود: توسعه فعالیت های این گونه مراکز سبب رونق تولید و جلوگیری از واردات به کشور می شود.

وی ادامه داد: این وزارتخانه از پروژه های درمانی که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند حمایت می کند و در صورتی که بیمارستان 240 تختخوابی جهرم که هم اینک در دست احداث است واجد این شرایط باشد برای تکمیل و تجهیز آن از حمایت این وزارتخانه برخوردار می شود.

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز به استقبال مردم شهرستان های همجوار از خدمات پزشکی موجود در مراکز درمانی جهرم اشاره کرد و افزود: میزان بالای مراجعه کنندگان به مراکز درمانی جهرم، بیانگر استعداد و ظرفیت بالای خدمات پزشکی این شهرستان است و بی شک ارتقای سطح این خدمات به توجه ویژه مسئولان به دانشگاه علوم پزشکی جهرم و واحدهای زیرپوشش آن نیاز دارد.

علیرضا صحراییان، ضمن تقدیر از همراهی خیرین حوزه سلامت در اجرای پروژه های درمانی شهرستان جهرم، گفت: حضور و همکاری خیرین سلامت با مجموعه علوم پزشکی این شهرستان به تحقق شعار همدلی دولت و ملت در حوزه سلامت تبدیل شده و این روند باید همچنان تداوم داشته باشد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیمارستان 240 تختخوابی جهرم 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت اتمام 20 درصد باقی مانده، برای تکمیل و تجهیز آن از کمک های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره مند خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم هم اظهار کرد: کاهش پرداخت هزینه درمان از 70 درصد به کمتر از سه درصد تنها گوشه ای از خدمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طرح تحول نظام سلامت است.

رحیم رئوفی افزود: در دو سال گذشته 50 پزشک متخصص به شهرستان جهرم وارد شدند و در این مدت بحث ماندگاری پزشکان و تشکیل اتاق عملیات در چارچوب طرح تحول نظام سلامت و تحقق اهداف دانشگاه علوم پزشکی جهرم صورت گرفت.

وی بیان کرد: هدف ما این است که مردم در مراجعه به بیمارستان ها، دغدغه ای جز بیماری نداشته باشند و خرید 150 میلیارد ریالی تجهیزات درمانی و هتلینگ (نوسازی و بهسازی) بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز در چارچوب محقق شدن این هدف است.

در این همایش یک روزه به پاس خدمات خیرین حوزه سلامت شهرستان جهرم، از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شماری از این خیرین لوح تقدیر اهدا شد.

شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

 

انتهای پیام /

منبع : خبرگزاری ایرناALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top