ساخت 353 کیلومتر خطوط قطار شهری و 250 ایستگاه مترو / شنبه 23 مرداد

حسین رجب صلاحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برنامه احداث قطارشهری در هشت کلان شهر شامل تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، اهواز، قم و شهر بزرگ کرمانشاه با مجموع جمعیتی در حدود 20 میلیون نفر در حال انجام است .

به گزارش آقای تبلیغات، مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 353 کیلومتر خطوط قطار شهری و 250 ایستگاه مترو در دست ساخت است.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون 9 خط به طول 225 کیلومتر و 140 ایستگاه به بهره برداری رسیده است.

رجب صلاحی تصریح کرد: ساخت 14 خط و تکمیل فاز دوم برخی از خطوط بهره برداری شده در مجموع به طول 353 کیلومتر و 250 ایستگاه نیز دردست ساخت است.

صلاحی در زمینه اجرای قرارداد تولید 315 دستگاه واگن با یک شرکت چینی، از بارگیری یک رام شامل پنج واگن مترویی برای استفاده قطارشهری شیراز از بندر شانگهای کشور چین به مقصد بندرعباس خبر داد.

وی افزود: از مجموع 315 دستگاه واگن که طی قرارداد منعقده فی مابین ایران و چین در حال اجراست در مجموع 100 دستگاه واگن (20 رام ) می بایست به صورت ساخت خارجی وارد کشور شود که تاکنون 19 رام آن تحویل سازمان های قطار شهری تبریز، اصفهان و شیراز شده است و رام آخر نیز به مقصد کشور بارگیری شد.

وی از ورود رام آخر واگن های ساخت کشور چین به ناوگان ریلی شیراز و بهره برداری از واگن های وارد شده در شیراز و اصفهان در هفته دولت خبر داد.

رجب صلاحی گفت: شرکت چینی به زودی شریک ایرانی خود برای تولید 215 دستگاه واگن را به منظور تولید در داخل ایران معرفی خواهد کرد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه در خصوص طرح تامین 2 هزار واگن برای قطارشهری ها گفت: این طرح به موجب دستور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درخصوص تامین دو هزار واگن مترویی از طریق فاینانس چین در دستور کار قرار گرفت و قرار است در تامین این واگن ها از توانمندی های کارخانه های داخلی هم استفاده شود.

وی اعلام کرد: در پی درخواست وزارت کشور مبنی بر مجوز خرید2 هزار دستگاه واگن برای هشت کلان شهر و کرمانشاه، دوازدهمین جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل و انجام این پروژه از طریق برگزاری مناقصه بین المللی تصویب شد.

رجب صلاحی افزود: همچنین مقرر شد وزارت کشور به عنوان کارفرما و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در قالب مدیریت طرح ( MC ) جهت ساماندهی عرضه و انتقال تکنولوژی به واگن سازان داخلی اقدامات لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top