پنل های خورشیدی در ماه و تأثیر آن بر انرژی زمین

در طول 100 سال آینده ، بزرگترین چالشی که ممکن است با آن مواجه شویم گرمایش جهانی می باشد. اخیراً مقاله ای در کالیفرنیا منتشر گردیده که راه حل بحران انرژی را ایجاد پنل های خورشیدی در فضا می داند.

این پنل های خورشیدی به صورت خود به خود نسخه های کپی شده ای از خود را روی سطح ماه ایجاد می کنند سپس وارد مدار زمین می شوند و انرژی خورشید را جمع آوری می کنند و آن را به سمت زمین می تابند .

با آقای تبلیغات همراه باشید.

چرا باید پنل های خورشیدی در فضا قرار بگیرند ؟

زیرا در این صورت تمام انرژی در دسترس زمینی ها قرار می گیرد و یکی از مشکلات انرژی خورشیدی طبیعی این است که همیشه در دسترس نیست شب ها و روزهای ابری نیز وجود دارند همچنین این پنل ها مزایای بیشتری برای زمین در بر خواهند داشت. با استفاده از آن نور خورشید 27 % بهتر دریافت می گردد و چیزی به اسم روز ابری وجود نخواهد داشت.

پنل های خورشیدی برای تابیدن بر روی زمین از مایکروویو استفاده می کنند که هیچ گونه تأثیر سوئی نخواهد داشت و این سیستم طراحی شده تا به طور بهینه از انرژی خورشیدی استفاده کرد . از دیگر مزایای انرژی خورشیدی این است که در سطح وسیع تری از جهان تابیده می شوند. همچنین امکان انتقال   به مناطق و روستاهای محروم را نیز امکان پذیر می نماید و از آنجایی که نیازمند باتری های بزرگ جهت ذخیره انرژی نمی باشد می تواند به صورت مداوم تری انرژی را تأمین کند .

فقط یک مشکل بزرگ وجود دارد . جهت تأمین نیروی جهانی می بایست تعداد زیادی از این پنل ها به فضا فرستاده شود که کم هزینه نخواهد بود. تنها راه اندازی یک پنل قیمتی حدود 60 میلیون دلار در بر خواهد داشت. قطعاً هزینه فرستادن این پنل به فضا بیشترین مخارج را در بر خواهد داشت. بنابر این اگر تنها یک پنل را در فضا راه اندازی کرده و برنامه ای به آن داده شود که به کپی کردن نسخه های دیگری از خود بپردازد چه روی می دهد؟ ماهواره های پنل خورشیدی کپی هایی از خود ایجاد می کنند و شروع به رشد می نمایند و به تدریج انرژی مورد نیاز مناطق وسیع تری را تأمین می نمایند.

بنا براین بهترین راه حل این است که به جای استفاده از چندین پنل متعدد از یک پنل موثر استفاده کرده و بر اساس این تئوری ماه را به منبع انرژی مستقلی تبدیل کرد. در صورت راه اندازی این تکنولوژی انرژی مورد نیاز 150 هزار خانه تأمین خواهد شد. بد نیست اما به اندازه ای خوب نیست که با یک پنل انرژی تمام جهان تأمین گردد. البته چنین تکنولوژی نیازمند مهندسی چالش بر انگیزی می باشد محققان ژاپنی وسیله انتقال دهنده بی سیمی ایجاد کرده اند که انرژی را از پنل های خورشیدی به سمت زمین هدایت می کنند و قادرند تا 10 کیلو وات انرژی را  به مسافت 500 متر و به 1.640 دریافت کننده برسانند.

ایده انرژی خورشید در فضا حرکت بسیار بزرگی می باشد که با تغییرات دما خواهان بیشتری می یابد. استراتژی مورد نظر در این پروژه این است که انرژی خورشیدی که از زمین به سمت فضا فرستاده می شود مورد استفاده قرار می گیرد البته باید در نظر داشت که این پروژه مستلزم آزمایش مرحله به مرحله استراتژی ها می باشد. یک تیم بین المللی به قبل از اینکه این پروژه به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاده شود به آزمایش آن بر روی زمین می پردازند. با آقای تبلیغات همراه باشید.

پس از آن یک مأموریت راهیاب را آغاز می نمایند تا ساختار چرخشی زمین را بیابند . این مأموریت کمک می کند که انرژی به هر قسمت مورد نظر از جهان منتقل گردد.

عمر خورشید 4 الی 5 میلیون سال تخمین زده شده است. بنابر این استفاده از انرژی خورشیدی فضا راه حل بلند مدت خواهد بود. که بالقوه ترین منبع انرژی می باشد.

انرژی خورشیدی موجود در فضا   میلیون برابر بهتر از انرژی خورشیدی می باشد که امروزه استفاده می کنیم .

کاربرد دیگر این انرژی از بین بردن سوخت های فسیلی می باشد که از وسایل نقلیه استفاده می شوند.

مزایای انرژی خورشیدی در فضا

·        بر خلاف نفت، گاز ، اتانول و ذغال سنگ این انرژی گازهای گلخانه ای تولید نمی کنند.

·        بر خلاف نیروگاه های ذغال سنگ انرژی خورشیدی در فضا هیچگونه مشکلات محیط زیستی ایجاد نمی کنند.

·        این انرژی قابلیت انتقال یافتن به هر نقطه ای در جهان را دارد و در 24 ساعت 7 روز هفته و به میزان زیادی در دسترس می باشد.

·        این انرژی قابلیت انتقال یافتن به هر نقطه ای در جهان را دارد و در 24 ساعت 7 هفته و به میزان زیادی در دسترس می باشد

·        این انرژی به میزانی در دسترس خواهد بود که با قیمت پایین گردد .

 

معایب انرژی خورشیدی در فضا

تنها عیبی که این روش دارد هزینه ی بالای راه اندازی و توسعه می باشد.

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع: https://www.youtube.com


 

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top