ایران به دنبال میزبانی جام جهانی بازیهای رایانه ای و حمایت از گیمرها / یکشنبه 24 مرداد

حسن کریمی قدوسی در نشست خبری لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران که دیروز ۲۳ مرداد برگزار شد، بیان کرد: بنیاد با عنوان متولی اصلی صنعت بازی در کشور امسال قصد دارد لیگ بازی‌های رایانه ای را با جدیت هر چه تمام تر دنبال کند.

 به گزارش آقای تبلیغات، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران گفت:اکنون عمده توجه ما به بازی‌سازها و درآمدسازی بوده اما امسال قرار است به بازی کردن و بازیکن‌ها بپردازیم.

مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای توجه به گیمرها را مهمترین بخش در مسابقات بازی‌های رایانه‌ای ایران دانست و افزود: تاکنون عمده توجه ما به صنعت بازی، بازی‌سازها و درآمدسازی از این طریق بوده اما امسال قرار است به خود بازی کردن و به بازیکن‌ها بپردازیم. چرا که در سال‌های گذشته گیمرهای ایرانی مقام آور بوده‌اند و برای مثال در سال ۲۰۱۴ ما رتبه نخست را در بازی‌های فیفا و در سال ۲۰۱۵ رتبه چهارم جهان را در لیگ بازی‌های رایانه‌ای از آن خود کرده‌ایم. پس امسال هم می‌کوشیم تا با توجه به گیمرها و حمایت از آنها بار دیگر در رقابت های جهانی بازی‌های رایانه‌ای بدرخشیم.

کریمی قدوسی همچنین بیان کرد: موضوعی که در بحث مسابقات ورزش‌های الکترونیک قابل تامل است اینکه گیمرهایی که اعزام می‌شوند نمایندگان ایران در مسابقات جهان هستند، همانطور که ورزشکاران در المپیک نماینده این کشور و افتخارآفرین برای سرزمین مان ایران به شمار می آیند پس ما باید از این گیمرها حمایت کنیم.

پس از آن عباس عرضی برگزارکننده لیگ بازی‌های رایانه‌ای نیز با اشاره به چگونگی برگزاری مسابقات گفت: سال گذشته ما لیگ بازی‌های رایانه ای ایران را در سه مرحله و در برج میلاد تهران برگزار کردیم یک بخش از این رقابت‌ها رقابت آنلاین میان گیمرها بود. چرا که هدف ما استفاده از حضور یک میلیارد گیمر در دنیا از طریق رقابت آنلاین است.

به گفته او مسابقات انتخابی جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای امسال برای چهارمین بار در برج میلاد برگزا می شود تا گیمر برتر ایرانی انتخاب و راهی فرانسه شود.

 

عرضی از جایزه ۱۰۰ میلیون تومانی به گیمر برتر گفت: قرار است بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ۱۰۰ میلیون تومان جوایز نقدی و غیرنقدی در اختیار نفرات برتر بگذارد و هزینه رفت و آمد و اقامت آنها در پاریس را فراهم آورد، همچنین قرار است مسابقات بین‌المللی لیگ بازی های رایانه ای ۳۱ مرداد در تهران آغاز به کار کند، ۷ کشور دنیا مانند انگلیس، دانمارک و آلمان در این مسابقات حضور دارند، ۵ شهریور نیز مسابقات استانی به مدت یک هفته برگزار می‌شود و نمایندگان هر استان که برترین‌های استان های مختلف هستند ۱۳ شهریور به تهران می‌آیند تا در مسابقات برج میلاد شرکت کنند و پس از ۷ روز مسابقه نفرات برتر انتخاب و به فرانسه اعزام می‌شوند.

نماینده شرکت مکعب و برگزار کننده لیگ بازی‌های رایانه‌ای در ایران با اشاره به اینکه مسابقات جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای از سال ۲۰۰۳ آغاز شده، گفت: این مسابقات از سال ۲۰۰۳ در دنیا آغاز شده و ۵۰ کشور در آن حضور داشته‌اند اگرچه کشورهایی همچون آمریکا و کانادا از میزبانان این مسابقه بوده‌اند اما لیگ بازی های رایانه‌ای به طور معمول در پاریس برگزار شده است البته ما می کوشیم ایران نماینده برگزاری بخشی از این مسابقات چون مسابقه «فیفا» در کشور شود.

 

انتهای پیام/

منبع: مهر


 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top