بانک جهانی اعلام کرد یک سوم از جمعیت جوانان جهان بی کار هستند / دوشنبه 25 مرداد

 بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد جمعیت جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله در جهان به ۱٫۸ میلیارد نفر رسیده که یک سوم از این تعداد نه کار دارند، نه آموزش دیده اند و نه از تخصص حرفه ای و فنی برخوردارند.

به گزارش آقای تبلیغات، آمارها نشان می دهد ۱۴ درصد جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله جهان بالغ بر ۲۵۲ میلیون نفر با نرخ بیکاری مواجه هستند.

بررسی وضعیت اشتغال جوانان در کشورهای جهان نشان می دهد کشورهای اروپایی به ویژه اروپای شرقی با بالاترین رقم بیکاری در بین جوانان خود برخوردارند. رکورد بیکاری جوانان در جهان به اسپانیا رسیده است. ۵۷٫۹ درصد جوانان این کشور بیکارند. بوسنی و هرزگوین با ۵۷٫۵ درصد در رتبه دوم و یونان با ۵۳٫۹ درصد در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

بانک جهانی در این گزارش، توجه برنامه ریزان جهان را به موارد زیر جلب کرده است:

1تاثیر عصر دیجیتال: پیشرفت فناوری، شرایط کار را به صورت بنیادی تغییر داده، اما این دگرگونی به صورت یکنواخت در جهان رخ نداده است.

2شکاف در مهارت ها: برای کاهش شکاف در مهارت ها، فرصت ها برای مردان، زنان و کسانی که در پایین ترین بخش از هرم مهارتی هستند باید افزایش یابد.

3کارآفرینی و کار آزاد: تمایل به کارآفرینی در میان جوانان 1.6 برابر بیش از بزرگسالان است. این گرایشِ عمومی، باید مورد توجه قرار گیرد.

4شغل های کیفی: آمارهای کمی از اشتغال، بازتاب کیفیت شغل نیستند و برنامه ریزان باید درک عمیق تری از شرایط کار معاصر داشته باشند.

بانک جهانی نرخ بیکاری جوانان در ایران را ۲۹٫۴ درصد اعلام کرده و ایران را از این نظر در رتبه ۳۲ قرار داده است. بر این اساس در میان ۱۷۴ کشوری که مورد بررسی قرار گرفته اند نرخ بیکاری جوانان ایران از ۱۴۲ کشور بیشتر بوده است.

برخی کشورها که بیکاری بیشتری نسبت به ایران دارند عبارتند از: ایتالیا با ۴۴٫۱ درصد، مصر با ۴۲ درصد، نامیبیا با ۳۸٫۷ درصد، قبرس با ۳۵٫۷ درصد، عراق با ۳۴٫۶ درصد، گرجستان با ۳۴٫۱ درصد، تونس با ۳۱٫۸ درصد، و عربستان با ۲۹٫۵ درصد.

از جمله کشورهایی که نرخ بیکاری جوانان کمتری نسبت به ایران دارند می توان به این کشورها اشاره کرد: آلبانی با نرخ بیکاری ۲۹٫۲ درصد، ایرلند با ۲۵٫۸ درصد، رومانی با ۲۵٫۱ درصد، لهستان با ۲۴ درصد، فرانسه با ۲۳٫۹ درصد، لبنان با ۲۰٫۷ درصد، کویت با ۱۹٫۴ درصد، عمان با ۱۸٫۸ درصد، ترکیه با ۱۷٫۷ درصد، انگلیس با ۱۶٫۷ درصد، آمریکا با ۱۴ درصد، کانادا با ۱۳٫۴۱ درصد، روسیه با ۱۲٫۹ درصد، بحرین با ۱۰٫۹ درصد، و قطر با ۱٫۳ درصد.

رواندا نیز کمتری نرخ بیکاری جوانان در جهان را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری این کشور ۰٫۷ درصد برآورد شده است.

 انتهای پیام/ 

منبع: ایرنا 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top