«دانه و هندوانه» سروده‌ اسدالله اسحاقی/ سه‌شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش آقای تبلیغات مجموعه‌ شعر کودک با عنوان «دانه و هندوانه» سروده‌ اسدالله اسحاقی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به نقل از  اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مجموعه شامل ۱۲ قطعه ترانه‌های کودکانه برای گروه سنی «ب» (۸ تا ۱۰ سال) است که با تصویرگری زهرا رسولی به چاپ رسیده و روانه‌ بازار نشر شده است.

«دانه و هندوانه»، «باغ انار»، «پول نان»، «مورچه‌ی سیاه»، «صندلی»، «خانه‌ی سنگی»، «لواشک»، ‌ «آش نذری»، «مشق شب»، «جاروی برقی»، «شبیه خرس» و «روز برفی» عنوان سروده‌های این کتاب است که تلاش می‌کند از چشم کودکان به اشیاء، پدیده‌ها و حیوانات نگاهی تخیلی داشته باشد.

دریک مغازه دیدم
یک لوله‌ی لواشک
خیلی بزرگ و جالب
هم‌قد چرخ غلتک
افتاد در دهانم
یک حسِ تُرش و تازه
یک متر می‌شود چند؟
پرسیدم از مغازه
او گفت: بچه خوب
این مال پشت‌بام است
چیزی که دیده‌ای تو
قیر است، ایزوگام است

این سروده‌ای با عنوان «لواشک» است که در کتاب «دانه و هندوانه» به چاپ رسیده است.

این مجموعه در ۳۲ صفحه رنگی با تصویرسازی‌های متناسب کودکانه با شمارگان ۵هزار نسخه به چاپ رسیده و با قیمت ۵هزار و ۲۰۰تومان در فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور عرضه می‌شود.

.

رئیس اداره مشاوره آموزش‌وپرورش شهر تهران با توصیه‌ای مبنی بر توجه به بازار اشتغال رشته‌ها گفت:‌ داوطلبان با پُرس‌وجو از دوستان و آشنایان در خصوص رشته‌های دانشگاهی نسبت به وضعیت دروس و بازار کار آنها آگاهی کسب کنند، همچنین توانایی اقتصادی خانواده‌ها در بحث انتخاب رشته و دانشگاه باید مدنظر باشد و ملاک صرفاً قبولی نباشد، به‌عنوان مثال برخی دانشگاه‌ها خوابگاه ندارند که باید به این مسئله دقت لازم را کرد.

داوطلبان در بحث انتخاب رشته باید به گزینش بومی توجه داشته باشند. گزینش بومی به‌صورت بومی استانی، ناحیه‌ای، قطبی و گزینش به‌صورت کشوری (بدون بومی‌گزینی) اعمال می‌شود.

هدف از بومی‌گزینی کاهش مشکلات اقامتی و معیشتی دانشجویان و دانشگاه نظیر مشکل کمبود خوابگاه، افت تحصیلی ناشی از دوری خانواده و مشکلات اقتصادی است. همچنین این روش باعث می‌شود تا داوطلبان هر ناحیه با امتیازات در نظرگرفته شده بتوانند از امکان قبولی بیشتر در رشته‌های بومی بهره‌مند شوند.

در رشته‌های بومی 20 درصد ظرفیت به داوطلبان آزاد و باقی‌مانده آن به‌نسبت تعداد شرکت کنندگان هریک از سهمیه‌های مناطق یک، دو،‌ سه و خانواده شهدا در بوم مربوطه به تعداد کل شرکت‌کنندگان آن بوم در هر گروه آزمایشی اختصاص می‌یابد

 

انتهای پیام/

منبع: مهر  


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top