اشتباهاتی که موجب از بین رفتن یک اینفوگرافیک خوب می شود


اینفوگرافیکی که به خوبی طراحی شده باشد بهترین وسیله جهت انتقال سریع و کامل موضوع مورد نظر به مخاطبان می باشد به طوریکه در یک نگاه تمامی مطالب درک می شود. اما  همه ی اینفو گرافیک ها به خوبی طراحی نمی شوند که این موضوع موجب سردرگمی خوانندگان و عدم اطمینان آنها به شما که منبع این محتوا هستید می شود. بنابراین اطمینان حاصل نمایید که هیچ کدام از اشتباهات زیر را در طراحی اینفو گرافیک مرتکب نخواهید شد.1.  عدم به تصویر کشیدن داستانی منسجم در اینفوگرافیک

 

یک اینفوگرافیک خیلی خوب احتیاج به دلیلی برای ایجاد شدن دارد . شما باید قادر باشید هدف اینفوگرافیک خود را در یک جمله خلاصه کنید .به طور کلی اینفو گرافیک شما باید سازماندهی شده باشد و در نهایت یک نتیجه گیری منطقی به خواننده ارائه دهد.

 

راه حل: همیشه با یک هدف مشخص آغاز کنید و سعی کنید در روند خود هرگز از مسیر اصلی و هدف خود دور نشوید.

 


2.   استفاده از کلمات زیاد در اینفوگرافیک

 

یک اینفوگرافیک غیر حرفه ای مانند یک مقاله کوتاه چاپ شده بر روی یک پیش زمینه رنگی همراه با تصاویر می باشد.

مخاطبان اینفوگرافیک افرادی هستند که به دنبال اطلاعات کوتاه تصویری می باشند. هنگامیکه آنها با صدها کلمه روبرو می شوند از صفحه شما استقبال نمی کنند و به دنبال صفحات دیگر می روند.

اگر جهت ارائه مطلب مورد نظر خود نیاز به کلمات زیادی دارید یا از گرافیک قوی استفاده نکرده اید و یا موضوع مورد نظرتان در خور اینفوگرافیک نمی باشد.

 

راه حل : لینک مقاله ای در خصوص موضوع مطرح شده در اینفوگرافیک را ضمیمه آن نمایید در این صورت از کلمات کمتری استفاده خواهید کرد.

 


3.  عدم انتقال اطلاعات مفید در اینفو گرافیک

 

اینفوگرافیک بر اساس تصاویر به تعریف کردن داستان مشخصی می پردازد بنابراین می بایست از تصویر سازی قوی استفاده نمایید که به خوبی و به طور واضح داستان مورد نظر شما را بازگو کند زیرا خوانندگان می خواهند تنها با یک نگاه تمام داستان و موضوع مورد نظر شما را دریابند.

 

راه حل : هماهنگی و انجام طراحی خود را بررسی نمایید و سعی کنید هر کدام از تصاویر، تا آنجا که ممکن است کامل و گویا باشد.

 


4.   سوال برانگیزی اینفوگرافیک

 

بنا بر اطلاعات سوال برانگیزی که در تصاویر شما ایجاد می گردد منابع شما می بایست بی عیب و نقص باشد و حقایق به وضوح مطرح شوند.

بنابراین تمامی منابع می بایست در انتهای اینفوگرافیک شما ثبت گردد. برای مثال در صورتی که اینفوگرافیک تان بر اساس اعداد و ارقام آماری بود باید با مسئولیت پذیری بیشتر به ارائه آنها بپردازید.

 

راه حل : برای یافتن منابع معتبر جستجوی زیادی داشته باشید و هر کجا که مطالب خوبی یافتید به دنبال منابع معتبر آن رفته و اطمینان حاصل نمایید که منبع مورد نظر مورد تحریف قرار نگرفته باشد.

 


5.  اینفوگرافیک های خطا دار

 

ممکن است هنگام ویرایش مطالب مرتکب خطایی شوید که به راحتی فراموش شده و یا نادیده گرفته شود اما این خطاها برای خوانندگان کاملاً واضح خواهد بود یکی از رایج ترین اشتباهات در عنوان ها دیده می شود برای مثال از "ورزش خطر مرگ زودهنگام ناشی از حمله قلبی یا سرطان را تا x% کاهش می دهد" استفاده می شود در حالیکه " کاهش خطر مرگ تا x% با ورزش " باید استفاده شود.

 

راه حل : فرد جدیدی را در نظر بگیرید که در روند ایجاد اینفوگرافیک شما نبوده است و از او نظر خواهی نمایید. همچنین می توانید از منتقد های بیشتری نیز در این روند کمک بگیرید تا نظر خود را  راجع به اینفوگرافیک شما مطرح کنند.

 


6.  اینفوگرافیکی همراه با آمار تحریف شده

 

در گرافیک ها با جابجا شدن ارقام نا مرتبط موجب تحریف اطلاعات می گردند. البته 100 درصد از قاتل ها آب مصرف می کنند آیا می توان اظهار داشت به علت مصرف آب است که آنها مرتکب قتل می شوند؟ بنابر این با کمی دقت از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری نمایید.

 

راه حل: در صورتیکه اینفوگرافیک شما شامل ارقام و اعداد آماری بود اطمینان حاصل کنید که شامل منبع معتبری بوده و کاملاً خوانا می باشد.

 


7.  اینفوگرافیک شما چشم های خواننده را راهنمایی نمی کند

 

اینفوگرافیکی که طراحی بسیار خوبی دارد به خواننده در پیدا کردن اطلاعات کمک می کند و اجازه نمی دهد موردی موجب از بین رفتن تمرکز وی شود و یا تصویر سردرگمی ایجاد نماید. اگر خواننده قادر نباشد در یک نگاه از عکس نوشته شما اطلاعات بگیرد، احساس می کند اینفوگرافیک شما به خوبی سازماندهی نشده است به همین علت به زودی از ادامه خواندن آن منصرف می شوند.

 

راه حل: پس زمینه و فونت خود را ساده نگه دارید به طوریکه به راحتی با چشم ها دنبال شده و اطلاعاتی در اختیار خواننده قرار دهد. از خطوطی استفاده نمائید که هدایت گر خواننده باشد و از ایجاد فواصل نا مرتبط و اضافی خودداری کنید.

ایجاد یک اینفوگرافیک شگفت انگیز نیازمند اطلاعات موثق و مفید ، داستان سرایی تصویری و ویرایش دقیق می باشد. اصلاح این اشتباهات رایج نیز به شما در ایجاد یک اینفوگرافیک موثر کمک می نماید.

 

تهیه و ترجمه  واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع: https://www.entrepreneur.comProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top