مخالفت ابتکار با بهره‌برداری از" آنومالی D19 "برای حفظ پلنگ و یوزپلنگ/ شنبه 20 شهریور

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با بهره برداری از آنومالی D19 گفت: سازمان محیط زیست به دلیل حفظ گونه های ارزشمند طبیعت مخالف بهره برداری از این محدوده است.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایسنا معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران در این بارهگفت: بهره برداری از آنومالی D19 هنوز به طور کامل بررسی نشده است ولی سازمان محیط زیست فعلا مخالف بهره برداری از آنومالی D19 است.

 

وی ادامه داد: به دلیل حفظ گونه‌های ارزشمند طبیعت مانند پلنگ و یوزپلنگ نمی‌توانیم اجازه بهره برداری از آنومالی D19 را بدهیم و تلاش می‌کنیم تا در شورای عالی معدن راه حلی برای حل این مشکل پیدا کنیم.

 

به گزارش ایسنا، آنومالی D19 محدوده شناسایی شده برای استخراج سنگ آهن است که در استان یزد و کویر مرکزی ایران قرار دارد و به دلیل مخالفت‌های سازمان محیط زیست هنوز به بهره برداری نرسیده است. چرا که بخشی از آنومالی D19 در محدوده حیات وحش و گذر گونه‌های در حال انقراض مانند یوزپلنگ قرار گرفته است.از طرفی معادن چادرملو و سنگ آهن مرکزی به علت منابع رو به اتمام خود در پی بهره برداری از آنومالی D19 هستند که تا کنون موفق به انجام این کار نشده‌اند.

منبع:خبرگزاری ایسناProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top