اعلان جنگ Motorola به Apple و Samsung / دوشنبه 29 شهریور

در حدود سال‌های 2004 تا 2006، گوشی‌ موبایل Motorola Razr محبوب‌ترین و مطرح‌ترین تلفن موبایل بازار بود. این روند اما با ورود محصول جدید کمپانی اپل، یعنی آیفون، متوقف شد. در نتیجه، خوشحالی غیر قابل توصیف موتورولا از تزلزل و یا افت رقیب خود که ده سال پیش از آن شکست خورد، قابل پیش‌بینی است. حالا وقت آن است که موتورولا که اکنون به کمپانی Lenovo بدل شده، به میدان نبرد بازگردد و این دقیقا همان کاری‌ست که موتورولا در تبلیغ اخیر خود و در همکاری با Ogilvy در NewYork Times انجام داده‌است.

 

احتمالا این تبلیغ، صریح‌ترین نقد ضد اپل (و حتی در جاهایی ضد سامسونگ)‌ است که تاکنون با آن مواجه شده‌ایم:

هنگامی که اولین نسل آیفون وارد بازار شد، همه چیز تغییر کرد. آیفون یک طغیان‌گر بود، یک محصول چالش‌برانگیز که توانست ما را از جایگاه‌مان پایین بکشد. اما این داستان مربوط به 9 سال پیش است.

آن‌طور که از محصولات بازار تلفن‌های همراه هوشمند بر‌می‌آید، تمرکز کمپانی‌های تولیدکننده بر تغییرات افزایشی‌ست: صفحه‌نمایش‌هایی که به اندازه‌ی کسری از اینچ بزرگ‌تر می‌شوند و دوربین‌هایی که در حد چند مگاپیکسل ارتقا می‌یابند و عموما شما باید برای مواجهه با تغییر بزرگ بعدی سال‌ها منتظر بمانید.

 

ما می‌پذیریم که خود وارد این بازی شدیم؛ اما تا امروز. پس امسال آیفون 7 را از ذهن خود بیرون کنید و به دنبال محصولات جدید و متفاوت باشید. در حالی که رقبای ما به فکر پیشرفته‌تر کردن موبایل‌های هوشمند خود هستند، ما به تعریف جدیدی از ماهیت تلفن همراه هوشمند فکر می‌کنیم.

 

Moto Z در کنار Moto Modهایش فقط یک دوربین با کمی پیشرفت نسبت به سری‌های قبلی خود در اختیار شما نمی‌گذارد؛ شما صاحب یک دوربین Hasselblad با قابلیت زوم اپتیکال ده برابر می‌شوید، به جای اسپیکرهای کوچک، یک صدای استریوی JBL راک خواهید داشت و به جای یک محصول دیگر با صفحه‌نمایش 5 اینچی، یک پروژکشن 70 اینچی را تجربه خواهیدکرد.

 

صنعت ما بنا شد برای این منظور که متفاوت فکر کند؛ بعضی‌ها این نکته را فراموش کرده‌اند و به جای آن‌ها، ما مشعل را به دست می‌گیریم، چرا که متفاوت بودن بهتر است.

معرفی خود به عنوان جایگزینی برای سلطه‌ی اپل و سامسونگ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند در این شرایط مشخصا اقدامی بازاریابانه‌ایست. هر دو برند مذکور محصولات ناامیدکننده‌ای را روانه‌ی بازار کرده‌اند، اما این نکنه چیزی نیست که این تبلیغ را که یک کپی‌ست، فوق‌العاده می‌کند. نکته‌ی جذاب، استفاده‌ی موتورولا از عباراتی چون “Think Different” و “The next big thing” ، به عنوان زبان ویژه‌ی هرکدام از این برندها علیه خودشان است.

 

Jan Huckfeldt، مدیر ارشد بازاریابی موتورولا می‌گوید: "موتورولا اولین تلفن موبایل را تولید کرد. ما در حالی که امتیاز جلو بردن تلفن‌های همراه هوشمند در سال‌های اخیر را به رقیب‌هایمان می‌دهیم، اعلام می‌کنیم که صنعت در حال حاضر در یک وقفه‌ قرار دارد."

"این دلیلی‌ست برای نوآوری‌های معنادار ما در دوره‌ای که هیچ‌کس دیگر آن را انجام نمی‌دهد. ما به Moto Z و Moto Mods می‌بالیم، چرا که تغییرات افزایشی مانند سایر محصولات مشابه به آن‌ها اضافه نشده‌است. ما در کاری که از یک تلفن همراه هوشمند انتظار می‌رود انجام دهد، دوباره تغییر ایجاد کردیم. می‌خواهیم دنیا بداند که Moto بازگشته است."

 

موتورولا در تلاش است تا با این کمپین، دوباره به میدان بازگردد. ناامیدی حاصل شده در طرفداران اپل و سامسونگ به واسطه‌ی محصولات اخیر این دو کمپانی، مهره‌ی خوبی‌ست که موتورولا می‌تواند با بازی کردن با آن خود را به عنوان راه فراری برای طرفداران معرفی کند.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top