سکوت کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو/دوشنبه 12 مهر

کمیته‌ی ملی المپیک در قبال درخواست فدراسیون جودو مبنی بر اظهار نظر رسمی درباره انتخابات این فدراسیون سکوت اختیار کرده است، این درحالی است که اعلام شده بود کمیته ملی المپیک انتخابات اخیر این فدراسیون را به رسمیت نشناخته است!

 

به گزارش اقای تبلیغات به نقل ایسنا، پس از این که بحث نامه کمیته بین‌المللی المپیک مطرح شد، کمیته ملی المپیک با ارسال نامه به وزارت ورزش و  فدراسیون‌ها خواستار تعویق انتخابات فدراسیون‌ها تا زمان اصلاح اساس نامه فدراسیون‌های ورزشی شد که البته در نهایت این کار نیز انجام شد اما این طور به نظر می‌رسد که کمیته ملی المپیک به انجام نامه‌نگاری با وزارت ورزش و فدراسیون ها اکتفا نکرده، چراکه در روزهای گذشته بحثی مطرح شده مبنی بر اینکه کمیته ملی المپیک، انتخابات فدراسیون جودو را به رسمیت نمی‌شناسد و بر این اساس نماینده این کمیته نیز در انتخابات این فدراسیون شرکت نکرده است.

رییس فدراسیون جودو در واکنش به این موضوع رسما از کمیته ملی المپیک خواست به صورت رسمی درباره این موضوع غیر رسمی اظهار نظر کند. هرچند رییس این فدراسیون اعلام کرده است که اساس نامه فدراسیون جودو تاکنون 2 بار به تایید فدراسیون جهانی رسیده و بر این اساس انتخابات آن مشکلی ندارد.

مشخص نیست چرا کمیته ملی المپیک علیرغم تایید اساسنامه فدراسیون جودو از سوی فدراسیون جهانی نسبت به انتخابات این فدراسیون موضع گرفته و در مقابل درخواستی هم که فدراسیون جودو داشته، تاکنون سکوت اختیار کرده است.

این که هیچ واکنشی از سوی کمیته ملی المپیک مبنی بر درست نبودن این موضع گیری نشان داده نشده است، باعث می شود ماجرا به این شکل دیده شود که کمیته ملی المپیک واقعا انتخابات فدراسیون جودو را به رسمیت نمی‌شناسد اما چرا و به چه دلیل؟

چرایی این ماجرا باید از سوی کمیته ملی المپیک پاسخ داده شود. اگر اساس نامه فدراسیون مشکلی ندارد پس دلیلی برای مشکل دار بودن انتخابات نیست، اگر هم کمیته المپیک انتخابات جودو را به رسمیت نمی شناسد چرا کیومرث هاشمی به صورت تلفنی به رییس جدید جودو انتخابش را تبریک گفته است؟

این سوال ها دوباره همه چیز را به خانه اول بر می‌گرداند و جوابی در اختیار ما نمیگذارد. اینکه دقیقا نامه کمیته بین المللی المپیک در چه مورد بوده و چرا این قضیه شفاف سازی نمی‌شود؟

به نظر می‌رسد شفاف سازی درباره محتوای این نامه کمیته بین‌المللی المپیک حداقل کاری است که این روزها از کمیته ملی المپیک انتظار می‌رود اما در مقابل تنها چیزی که عملا اتفاق افتاده، سکوت است و سکوت.

این اتفاقات زنجیره‌ای جز به وجود آمدن سوال های متعدد بدون پاسخ و ایجاد تنش برای فدراسیون جودو و حتی خود کمیته ملی المپیک چیزی در بر ندارد، بهتر است نهاد مسئول و مهمی چون کمیته ملی المپیک درباره اتفاقاتی از این قبیل سریع و به موقع دست به شفاف سازی بزند، چرا که سیاست سکوت هیچ دردی را دوا نخواهد کرد بلکه گره‌ای بر گره پیچیده مشکلات این روزهای ورزش ایران خواهد افزود.


منبع:خبرگزاری ایسناProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top