۷۰۰هزار بیمار آلزایمری در کشور/"سند سلامت سالمندان" در انتظار تایید/چهارشنبه 14 مهر

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: "سند ملی سلامت سالمندان" که نقش دستگاه‌های مختلف کشور را در این حوزه مشخص می‌کند، منتظر تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

 

دکتر سیدمحمدهادی ایازی درباره جزییات این سند گفت: سند ملی سلامت سالمندان نقش تمام دستگاه‌های کشور را  در این حوزه مشخص می‌کند. در همین راستا جلسات متعددی با وزارت رفاه، بهزیستی و شهرداری برگزار شد. در این میان وزارت ارشاد و صدا و سیما از جهت تکریم سالمندان، شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی در زمینه مناسب‌سازی شهر برای سالمندان و همچنین وزارت رفاه و سازمان بهزیستی در زمینه مساله نگهداری سالمندان نقشی را بر عهده دارند.

 

دکتر سیدمحمدهادی ایازی افزود: در مورد موضوع سلامت سالمندان که پیشگیری، بهداشت و مسائل درمانی این حوزه را در برمی‌گیرد و وزارت بهداشت مسئول آن است، پیشنهاداتی ارائه شد. در مجموع این سند آماده و تحویل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی شده است.

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به حرکت کشور به سمت سالمند شدن جمعیت، تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۷۰۰ هزار بیمار آلزایمری در کشور وجود دارد. همچنین سن امید به زندگی در زنان به ۸۱ و در مردان به ۷۶ سال رسیده‌ است. همه این موارد ما را بر این می‌دارد که امکانات مربوط به دوران سالمندی را فراهم کنیم. سند ملی سالمندی به همه موضوعات این گروه سنی توجه و اهتمام داشته‌ است. ضمن اینکه در این سند تلاش کردیم شورای ملی سالمندان تشکیل شود و به این ترتیب تعامل و همکاری خوبی بین تمام دستگاه‌ها از جمله وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و سازمان بهزیستی ایجاد کنیم.

 

ایازی همچنین ابراز امیدواری کرد که  سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیر مراحل تصویب این سند را سریع‌تر طی کند؛ چرا که با تصویب آن توجه ویژه‌ای به مسائل دوران سالمندی می‌شود.


منیع:خبرگزاری ایسناProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top