بلیتو؛ بلیتی برای تو/ یکشنبه ۱۸ مهر

سایتی برای تبلیغات و خرید و فروش بلیت های تاتر، سینما، کنسرت و بازیهای فوتبال است که مخاطبانش را به یکدیگر متصل میکند.

شاید برای همه پیش آمده باشد که تصمیم به تماشای یک فیلم خوب یا تاتر در سینما گرفته اما بلیت آن فیلم یا برنامه مورد نظر تمام شده باشد، یا اینکه برعکس، اقدام به تهیه ی بلیت کرده ولی به دلایلی امکان حضور در مراسم را نمی یابیم و بلیت هایمان باطل میشوند.

بهنود فرودی مسول فنی سایت "بلیتو" می گوید: ایده ی اولیه ی راه اندازی چنین سایتی این بود که سامانه ای وجود داشته باشد تا از طریق آن بتوان افرادی را که قصد تهیه ی بلیت برای تماشای فیلم مورد نظرشان را دارند اما موفق به تهیه بلیت نشدند را به کسانی که به هر دلیلی از حضور در برنامه ای منصرف شده اند به یکدیگر معرفی شوند.

او معتقد است این کار باعث می شود صندلی های سینماها و کنسرتها و... به این دلیل خالی نمانند و از افراد علاقمند پرشود. البته برای جلوگیری ازسوء استفاده احتمالی و بازار سیاه فروش بلیت، شرایطی را مقرر کردیم که برای هر برنامه بیش از پنج بلیت نباید درسایت آگهی داده شود.

او درادامه گفت: روش کار ما به این شکل است که متقاضیان فروش یا خرید بلیت برنامه ها بعد از ورود به سایت و اعلام درخواست خود مبنی بر فروش بلیت ها، اقدام به ارسال کد بلیت برنامه ی مورد نظر میکند و پس از تایید توسط سایت امکان فروش آن را میابند، در واقع اینجا ما عرضه و تقاضا را با هم لینک میکنیم.

در این مرحله که حدود پنج ماه از فعالیت ما دراین حوزه میگذرد، جلب اعتماد مخاطبان مهمترین هدف ما بوده و اینکه نام بلیتو در ذهن همه ی کسانی که از طریق اینترنت اقدام به تهیه ی بلیت برنامه های مورد نظرخود میکنند، تداعی گر اعتماد و حس خوب آن باشد.

از سویی برای ایجاد درآمد اقتصادی، جلب آگهی های کنسرت ها و فیلم و تاتر و غیره را درنظر داریم که میتواند در کنار خدمتی که ارائه میدهیم در آمدزایی نیز داشته باشد.

افراد از طریق این سایت برای اهدف خود با هم مذاکره میکنند و نسبت به خرید یا فروش بلیت ها اقدام میکنند.

او دررابطه با دلیل انتخاب نام بلیتو برای این سایت گفت: با توجه به اینکه بلیت موضوع اصلی مراجعه مخاطبان به سایت است، منظور ما از این واژه بلیتی برای تو بوده یعنی "بلیت تو" و در رابطه انتخاب رنگ سبز برای لوگو نیز تداعی رنگ سبز با محبت و گرمی و دوستی بیشتر مد نظر بوده و اینکه هدف ما ایجاد فضایی دوستانه برای مخاطبان است و شکل لوگو شبیه بلیت طراحی شده است.

او درادامه میگوید: البته تعداد افرادی که واقعا با رویکردی دوستانه دراین سایت اقدام به ارائه ی بلیت ها خود میکنند و هیچ وجهی هم دریافت نمیکنند زیاد است و این رویکرد مهمترین هدف ما بوده است.

اما اگر کسی بخواهد برای فروش بلیت لحظه ی آخری خود وجهی دریافت کند نیز با مذاکره با مخاطب خریدار این امکان را دارد و سایت هیج دخالتی در این کار ندارد جز اینکه سیستم با چک کردن صحت مشخصات وارد شده با تایید آن امکان ایجاد ارتباط را برقرار میسازد.

او اظهار میدارد: سایت بلیتو قصد دارد درآینده با جلب اعتماد مخاطبانش به یکی از سامانه های معتبر فروش بلیت برنامه های هنری تبدیل شود و برای رسیدن به این هدف ایجاد ارتباط با گروه های مخاطبان و معرفی فعالیت های سایت در فضای مجازی را مد نظر قرار داده است.

فرودی در مورد روش کار و انتخاب رویکرد خود اظهار داشت: در ابتدای راه به تهیه و توزیع پرسشنامه هایی در مقابل سالن هاس سینما میان افرادی که برای تماشای فیلم آمده بودند از روش تهیه ی بلیت آنها مطلع شدیم و مهمترین موضوع اینکه چند بار پیش آمده، بلیت فیلم مورد علاقه شان در دست داشته باشند و به هر دلیل نتوانند درآن زمان مشخص در سالن سینما حاضر شوند یا اینکه چند درصد افراد موفق به تهیه ی بلیت فیلم مورد علاقه شان نشدند؛

که پاسخ ها به شکل شگفت آوری مبنی بر این بود که اتفاق برای افرادی که زیاد به سینما میروند پیش آمده است و اینکه در این تحقیقات مشخص شد شبکه های اجتماعی بهترین رسانه برای ایجاد ارتباط با مخاطبانمان محسوب میشود.

براساس این یافته ها تبلیغات در فضای مجازی را آغاز کردیم و ارتباط با مخاطبان گسترده را هدف قراردادیم و در حال حاضر که ما درابتدای این راه هستیم، میزان بازدیدها طی روز از سایت نشانه ی شناخته شدن نام بلیتو نزد مخاطبان بوده و این میزان برای خودمان نیز قابل توجه بود.

منبع:ام بی ای نیوزProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top