راهکارهایی جهت تقویت خلاقیت


همه ما از هنرمندان گرفته تا کدنویسان و رئیس جمهورها همگی خالق آثاری هستیم .همگی ما با مشکلاتی روبرو می شویم که برای حل آنها نیازمند به کار گیری خلاقیت خود می باشیم . کارآفرینان هر روزه خواستار خلاقیت بیشتر کارمندان می باشند درحالیکه بعضاً میزان خلاقیت افراد کاهش می یابد اما نگران نباشید زیرا با مطالعه و انجام این تمرینات می توانید به میزان قابل توجهی خلاقیت خود را تقویت نمایید.

با آقای تبلیغات همراه باشید. راهکارهایی جهت تقویت خلاقیت


-         استفاده از دست مخالف

 

هدف از این تمرین فعال سازی نیمکره راست مغز است، که مربوط به بخش خلاقیت می باشد. بنابراین اگر شما نیز جزو 70-95% از افرادی هستید که راست دست می باشند،سعی کنید از دست دیگر خود کمک بگیرید تا تغییراتی ایجاد کنید.

در ابتدا کمی مسخره به نظر می رسد و ممکن است  شما حتی قادر نباشید 50% از آنچه می نویسید را بخوانید. اما نکته اصلی این است که شما اینکار را انجام داده اید و با دست مخالف خود چیزهایی نوشته اید. در این حالت شما به فعالسازی نیمکره راست خود پرداخته اید. این نوشته ها باید در قالب تمرینی انجام شوند که شما طی آن به سرعت تمامی کلمات ، اسامی، مفهوم هایی که به ذهن تان خطور میکند را یادداشت نمایید.اینکار از آنچه فکر می کنید آسانتر است.

 راهکارهایی جهت تقویت خلاقیت


-         بازی با کلمات

 

هنگامیکه لیستی از کلمات خود را تهیه کردید، ذهن خود را بیشتر درگیر کنید و این اسامی را به زبان های آلمانی، فرانسوی یا لاتین بنویسید به این ترتیب که این کلمات و عبارات را در ترجمه گوگل نوشته و تلفظ های مختلف آن را بررسی کنید حتی اگر مطمئن نیستید که چه تلفظی خواهند داشت. با این روش کمی بیشتر بازی کنید . حتی می توانید از کلمات مرکب نیز استفاده نمایید.

برای مثال یکی از دوستانم با استفاده از کلمات لاتین “copy Genius” و ترجمه آن به ایتالیایی "”Copia Genio کلمه جدیدی برای خود ایجاد کرد و آن را “Cogen Copy” نامید.

 راهکارهایی جهت تقویت خلاقیت


-         قرار دادن ذهن در حالت اضطراب

 

اکثر ما هنگامیکه تحت فشار قرار میگیریم بهترین خود را ارائه می دهیم، بنابراین چالش های هیجان انگیز و استرس زا می تواند موجب بروز خلاقیت گردد. زیرا در این حالت احساسات شما قوی تر ، مردمک چشم ها بزرگتر ، ضربان قلب بالا تر رفته و مهمتر از همه خط فکری شما تغییر میکند به طوریکه به صورت غیر ارادی به همان روشی که هنرمندان رفتار میکنند، عکس العمل نشان خواهید داد. برای انجام اینکار می توانید یک  پروژه سخت و غیر ممکن را برای خود در نظر بگیرید. 10 دقیقه به خود فرصت دهید تا 10 جمله یا شعار بنویسید یا بجای آن 100 عبارت بنویسید. سعی کنید از تایمر گوشی همراه خود استفاده نمایید.خودتان را متقاعد کنید که این یک وظیفه واقعی می باشد و ذهن خود را در حالت اضطراب قرار دهید.


  راهکارهایی جهت تقویت خلاقیت


-         بدوید


برخی از ایده های ناب هنگامی به سراغ ما می آیند که زیر دوش حمام هستیم یا در حال قدم زدن و گاهی هنگام خوابیدن ، به طور کلی هر زمانی ممکن است خلاقیت به سراغ ما بیاید غیر از هنگام کار کردن.اجازه دهید این افکار در جریان باشند فقط از آنها یادداشت برداری کنید. همیشه یک دفترچه یادداشت و خودکار همراه داشته باشید.ذهن ما این قابلیت را دارد که ناگهان شروع به خیال پردازی و خلاقیت کند بدون اینکه نیاز به حل مشکلی باشد. حتی اگر نوشتن را دوست ندارید می توانید از ایمیل صوتی استفاده نمایید.ابتدا شاید خنده دار به نظر برسد اما در نهایت متوجه مفید بودن آن میشوید.


 تهیه و ترجمه واحد دیتای  گروه بین المللی سمین

منبع: www.chiefoutsiders.comProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top