کنترل احساسات در سرمایه گذاری

انسان ها مخلوقات احساساتی هستند. ما به طور ذاتی به هرآنچه که احساس خوبی در ما ایجاد میکند، پاسخ می دهیم و از هرچیزی که ممکن است به ما صدمه بزند ، دوری می کنیم. اغلب در بازاریابی به قسمت احساسی ذهن مشتریان توجه می شود. احساسات است که انسانیت ما را نشان داده و راهنمای بسیاری از تصمیم گیری های زندگیمان می باشد،حتی زمانیکه نباید از آنها استفاده می کردیم.

با آقای تبلیغات همراه باشید!افراد در سرمایه گذاری به دلایل مختلفی ، تصمیماتی میگیرند که نه تنها عوامل مختلفی مانند گزارش ها ، تحلیل ها یا حتی صبحانه ای که می خورند، بر این تصمیمات اثر می گذارد، بلکه احساسات نیز در این تصمیم بی تاثیر نیست. بنابراین احساسات تاثیر بسزایی بر تصمیم گیری های ما دارد. به خاطر رقابت های تکنولوژیکی حاکم، یادگیری ماشینی امروزه با آنچه در گذشته وجود داشته است، متفاوت می باشد.

روانشناسی نقش بسار مهمی در تجارت و بازاریابی ایفا می کند. علاوه بر این شناسایی ساختار بازار و ایده های تجاری نیز حائز اهمیت می باشند اما بیشتر از همه کنترل احساسات و عواطف است که نتایج بهتری را در بر دارد. بنابراین ابتدا می بایست بازی روانشناسی را یاد بگیرید.برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق به چه چیزهایی نیاز دارید؟

صبر، تمرکز، نظم، تصمیم گیری و مهمتر از همه کنترل احساسات هستند که به شما کمک می کنند تاجر و فرد موفقی شوید.

در واقع تنها 10% از تجار هستند که موفق می شوند و فقط 5% از آنها می توانند سرمایه خود را افزایش دهند.این در حالیست که مابقی شکست می خورند که دلیل آن می تواند زمانبندی ضعیف، عدم ریسک پذیری، عدم آگاهی، نداشتن نظم تجاری و یا انتظارات بالا و غیر منطقی باشد. همه این موارد صحیح هستند اما شما پس از یک بررسی ساده متوجه میشوید که دلیل مهمتری وجود دارد که موجب عدم موفقیت شما میشود و آن رابطه بین احساسات و تصمیمات شما میباشد.

در واقع تجارت مجموعه ای از رفتارهای افراد مختلف می باشد. مجموعه ای از ترس ها یا خوش بینی ها که بازار را به سمت شناخت روانشناسی می برد.

بنابراین همانطور که در ابتدا اشاره شد اولین و مهمترین مرحله تبدیل شدن به یک تاجر و فرد موفق، کنترل داشتن بر احساسات می باشد. برای موفقیت باید بدانید که چگونه احساسات خود را مهار نمایید.

4 احساس اصلی که اکثراً بر تصمیمات ما تاثیر می گذارد ترس، امید، طمع و پشیمانی می باشد.

شما باید این احساسات را بشناسید تا تصمیمات درستی بگیرید. اگر اجازه دهید حرص و ترس کنترل موقعیت را در دست بگیرند، حتما معامله خود را از دست خواهید داد. به این ترتیب باید به یاد داشته باشید که کشمکش اصلی میان شما و بازار نیست بلکه بین احساسات شما می باشد.


یکی از راهکارهایی که می توانید در این جهت از آن استفاده کنید تا با کمک احساس خود نیز به موفقیت برسید به شرح زیر می باشد:


ابتدا راحت روی یک صندلی بنشینید و چند نفس عمیق بکشید تا آرام  شوید سپس خودتان را در شرایط مورد نظر (بازار، شرکت، هنگام معامله یا ...) تجسم کنید. احساس کنید که سخت مشغول کار هستید و کاملاً تمرکز دارید. احساس کنید که معامله شما بسیار پرسود خواهد بود. قبل از پرداختن به معامله جایگاه خوب خود را تجسم کنید و حس خوبی که ازین معامله خواهید داشت را با تمام وجود احساس کنید.

حالا از بدن خود خارج شوید تصور کنید که چند متری از خودتان و فضایی که در آن حضور دارید فاصله گرفته اید.  تمرکز و عملکرد خوب خود را ببینید. پس از اینکه به خوبی این شرایط خوب را درک و احساس کردید سعی کنید به زمان حال برگردید و تنفس عادی خود را ادامه دهید.


تهیه و ترجمه واحد دیتای  گروه بین المللی سمین


 منبع: https://www.chiefoutsiders.com


 کانال تلگرام :  https://telegram.me/english_article

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top