اظهارات بازیگر «مالاریا» در شیکاگو / «دریچه‌ای برای دیدن ایران»/دو شنبه 10 آبان

آذرخش فراهانی بازیگر فیلم «مالاریا» پرویز شهبازی، که به بهانه‌ی نمایش این فیلم در جشنواره شیکاگو حاضر شده است، از واکنش تماشاگران این جشنواره، گفت.

 آذرخش فراهانی درباره‌ی چگونگی حضورش در جشنواره‌ی فیلم شیکاگو گفت: در سفر کوتاهی که به آمریکا داشتم متوجه شدم، «مالاریا» برای جشنواره شیکاگو انتخاب شده است، بنابراین با دفتر فستیوال ارتباط برقرار کردم و شرایط حضورم در جشنواره فراهم شد. شیکاگو یکی از قدیمی‌ترین فستیوال‌های سینمایی جهان است که امسال پنجاه و دومین دوره‌اش برگزار شد.

به گزارش اقای تبلیغات به نقل از ایسنا بازیگر فیلم «مالاریا» درباره‌ی واکنش‌ها به نمایش این فیلم در جشنواره‌ی شیکاگو توضیح داد: عموما کار مورد توجه قرار گرفت به خصوص با تدوین جدیدی که انجام شده، همانطور که آقای ردایی تهیه‌کننده فیلم هم قبلا اعلام کردند؛ 10 دقیقه از «مالاریا» کوتاه شده و فیلم خوش ریتم شده است. تماشاگران فیلم را دوست داشتند، درباره‌ی موسیقی فیلم سوال می‌کردند، می‌خواستند بدانند سرنوشت گروه موسیقی چه می‌شود، خیلی‌ها فیلم را باور کرده بودند، می‌پرسیدند دختر و پسر فیلم مُردند یا زنده ماندند که آقای شهبازی گفتند؛ خودم هم نمی‌دانم اما به احتمال قوی مُرده‌اند. درباره جشن هسته‌ای هم که در فیلم نشان داده شده هم سوال‌هایی شد.

 آذرخش فراهانی درباره‌ی اینکه چرا فیلم حضور جهانی موفقی داشته است اما در جشنواره‌ای فجر گذشته مورد استقبال منتقدان قرار نگرفت، نقطه‌نظرش را اینگونه مطرح کرد: نسخه‌ای که در پخش جهانی اکران می‌شود، کمی کوتاه‌تر از نسخه‌ای‌ست که در جشنواره دیدیم، بعد هم فکر می‌کنم در خارج از ایران خیلی دوست دارند درباره‌ی جامعه‌ی ایران بدانند، «مالاریا» هم خیلی جاها حالت نیمه مستندی دارد که به این سوال‌ها جواب بدهد، در واقع شاید «مالاریا» دریچه‌ای باشد برای دیدن ایران. در فیلم چیزهای نویی هم هست، مثلا در نگارش فیلمنامه از سیستم روتین قالب استفاده نشده که همین آن را متفاوت می‌کند.

 آذرخش فراهانی  که برای بازی در «مالاریا» نامزد جشنواره‌ی فیلم فجر و انجمن منتقدان شده است، درباره‌ی واکنش‌های تماشاگران به بازی‌اش،توضیح داد: البته شاید درست نباشد که من بخواهم درباره‌ی بازی خودم چیزی بگویم اما شخصیت من را خیلی خوب فهمیده بودند، خیلی جاها به کارهایم می‌خندیدند و برایم جالب بود که با نقش من ارتباط برقرار کرده‌اند، خیلی هم واکنش‌های خوبی به من دادند.

 بازیگر «مالاریا» که تجربه‌ی فعالیت در حوزه‌ی موسیقی را دارد، درباره‌ی ادامه‌ی کار بازیگری‌اش خاطرنشان کرد: برای من «مالاریا» اصلا در حد تجربه‌ی گذرا نبود، من با آگاهی کامل و علاقه در این فیلم بازی کردم، بازیگری برایم کاملا جدی است و اگر فیلمی باشد که دوستش داشته باشم حتما بازی می‌کنم به خصوص با کارگردان‌های‌های جوانی که فیلم‌های اول شان را سال گذشته در جشنواره  دیدم و واقعا لذت بردم که کارگردان‌هایی به سینمای ایران اضافه می‌شوند که می‌توانند در کنار کارگردان‌های با تجربه شرایط فوق‌العاده‌ای را به وجود بیاورند.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top