توقع حقوق چند میلیونی نداریم/ سه شنبه 11 آبان


یک هنرمند پیشکسوت از وزیر آینده فرهنگ خواست که حمایت خود را از هنرمندان بیشتر کند و به فکر آسایش فکری آن‌ها باشد.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایسنا رضا بانگیز با اشاره به تغییر و تحولات به‌وجود آمده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: در تمام کشورهای پیشرفته دنیا به هنرمندان بها می‌دهند و به وجودشان افتخار می‌کنند. هنرمندان در این کشورها همیشه حمایت می‌شوند، در حالی که در ایران این حمایت خیلی کم است. این‌ها را برای آیندگانی می‌گویم که قرار است در خط هنر باشند، وگرنه از من که سن و سالی گذشته است. هنرمندان هر کشوری با بقیه‌ تفاوت می‌کنند، چون زیبایی هر کشوری به وجود آن‌ها بستگی دارد.

 

او ادامه داد: توقع ما این است که گاهی تعدادی از هنرمندان را به کشورهای هنری دنیا بفرستند تا آن‌ها با ایده‌هایی جدید برگردند و روی آثار ایرانی خود با اطلاعات بیشتری کار کنند. اگر این اتفاق بیفتد، هنرمندان احساس می‌کنند که به آن‌ها بها داده می‌شود.

 

این هنرمند همچنین بیان کرد: همه‌ی ما در تمام این سال‌ها به‌خاطر عشق و علاقه‌ای که به هنر داشته‌ایم، کار کرده‌ایم. زمانی موسیقی را منع کردند، اما کسانی بودند که تارشان را در دست گرفتند و در زیرزمین‌ خانه‌شان به هنرشان پرداختند، چون هنر یک هدیه الهی است.

 

بانگیز افزود: ما توقع یک حقوق چند میلیونی را نداریم. هنرمند دنبال پول نیست، بلکه می‌خواهد آسایش فکری داشته باشد. هنر یک چیز دستوری نیست، بلکه از دل برمی‌آید. وزارت ارشاد هم باید در زمینه‌ی رویدادهای هنری به‌عنوان مشوق و خریدار آثار هنری حضور داشته باشد.

 

رضا بانگیز متولد سال ۱۳۱۶ در شهر تهران، فارغ‌التحصیل هنرستان هنرهای زیبای پسران و دارای مدرک درجه ۱ هنری معادل دکتری است. اخذ بورس مطالعات هنری انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در کارنامه فعالیت این هنرمند دیده می‌شود. شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی توکیو، بلژیک، پاریس، عربستان، ارمنستان، زاگرب، آمریکا، استانبول و فرانسه، شرکت در بی‌ینال‌های تهران و آسیا، انجام کارهای سفالی در موزه پورت اسموت ویرجینیا آمریکا، تدریس هنرهای تجسمی به مدت پنج دهه و تدریس دانشگاه آزاد هنر و معماری، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه میراث فرهنگی به مدت یک دوره و دیگر دانشگاه‌ها، برخی فعالیت‌های او هستند.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top