معرفی ۶۰ هزار عنوان کتاب در برنامه‌های کتابخوان / دوشنبه 17 آبان


دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از معرفی ۶۰ هزار عنوان کتاب در قالب برنامه کتابخوان تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری مهر، نشست کتابخوان ویژه اصحاب رسانه شب گذشته با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در هتل انقلاب تهران برگزار شد.

 

در این مراسم و پس از اجرای برنامه معرفی کتاب توسط جمعی از اصحاب رسانه، مختارپور در سخنانی با اشاره به آمارهای معرفی کتاب در ویژه‌برنامه‌های کتابخوان عنوان نمود: از سال گذشته که نشست‌های کتابخوان را در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز کردیم، تا پایان مهر امسال ۵۹ هزار و ۷۴۵ کتاب از سوی چهره‌های مختلف برای مخاطبان معرفی شد.

 

وی افزود: این تعداد کتاب در این جلسات کتاب‌خوانی ۶ نفره، ۱۰ نفره و ۲۰۰ نفره بوده‌اند که در مکان‌هایی چون مدارس، مساجد، حوزه‌های علمیه حتی زندان‌ها در یک سال و نیم گذشته برگزار شده و تقریباً حدود ۶۰ هزار نفر هر یک به مدت ۵ تا ۷ دقیقه کتابی را در قالب این برنامه معرفی نموده و خوانده‌اند و آن را با دیگران به اشتراک گذاشته اند.

 

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن تأکید بر معرفی کتاب به صورت چهره به چهره افزود: با گسترش فناوری‌های نوین و فضای مجازی، جامعه ما امروزه با آسیب‌های بسیاری روبه‌رو شده. 

در همین زمینه تحقیقاتی که در یکی از مراکز معتبر کشور طی خرداد ۹۵ انجام شده ، نشان می‌دهد که ۶۰ درصد کاربران فضای مجازی با تلفن همراه و در فاصله ساعت‌های ۸ تا ۱۲ به این فضا وارد شده‌اند. 

این نشان می‌دهد وقتی ۶۰ درصد کاربران شبکه‌های مجازی از ساعت ۲۰ تا ۲۴ همان زمان که فرد در محیط خانواده قرار دارد از اینترنت استفاده می‌کنند، این اتفاق خوشایندی نیست. در پژوهش دیگری به دست آمده که امروزه گفت‌وگوهای اهالی خانه به حداقل و به ۲۰ دقیقه در روز رسیده است و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که پدر، مادر و فرزندان گاهی ساعت‌ها مشغول گشت و گذار در شبکه‌های مجازی هستند.

 

وی در پایان به معرفی دو عنوان کتاب با نام «اینترنت با مغز ما چه می‌کند» و «باورهای کهن خرافه‌های نوین» برای مخاطبان این نشست پرداخت.

 

به گفته مختارپور کتاب اینترنت با مغز ما چه می‌کند نشان می‌دهد فقط محتوای ذهن ما را اینترنت تغییر نمی‌دهد بلکه کارکرد و ساختار اندیشه ما نیز با این پدیده تغییر و انسان در نهایت به موجودی متفکر به کم‌عمق مبدل می‌کند و کتاب دوم نیز از این جهت که نویسنده در آن به این موضوع توجه می‌دهد که چگونه می‌توان از قید و بند باورهای عصر رها شد، کتابی خواندنی می باشد.


انتهای پیام /*

منبع : ایسنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top