طرح جدید AFC و سکوت فدراسیون فوتبال ایران / سه شنبه 18 آبان

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری مهر کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد تعداد بازیکنان خارجی تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را به عدد ۵ برساند؛ طرحی که فدراسیون فوتبال ایران هنوز نسبت به آن واکنشی نشان نداده.

تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا داشته و در تلاش است تا این تعداد را به عدد پنج افزایش بدهد. 

پیش از این تعداد بازیکنان خارجی چهار نفر شامل سه بازیکن غیر آسیایی و یک بازیکن آسیایی بود که در طرح جدید چهار بازیکن غیر آسیایی و یک بازیکن آسیایی نیز می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

این طرح در رسانه کشورهای عربی بخصوص در کشور قطر بازتاب منفی داشته!

 

سایت "استاد الدوحه" در این خصوص نوشت: «آخرین گزارش‌ها در خصوص مسأله‌ای که در آینده باشگاه‌های آسیایی به ویژه باشگاه‌های غرب آسیا، تیم‌های عربی را با تعهدات مالی بسیار سنگینی مواجه خواهد کرد، حاکی از آن است که این طرح از سوی فدراسیون‌های بزرگ و تأثیرگذار در آسیا و در رأس آنها فدراسیون‌های ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و چین، مورد حمایت قرار گرفته. علت این حمایت این است که تمامی فدراسیون‌های ذکر شده از عضویت بازیکنان خود در باشگاه‌های خارجی منتفع می شوند.»

 

فدراسیون کشورهای شرق و غرب آسیا قرار است در دو جلسه جداگانه این طرح را بررسی نمایند نتیجه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارجاع دهند. 

نشست کشورهای شرق و جنوب آسیا روز ۱۴ نوامبر برگزار خواهد شد و کشورهای غرب آسیا هم روز ۲۶ نوامبر نشستی را با همدیگر در این ارتباط خواهند داشت.

 

این در حالیست که فدراسیون فوتبال ایران هیچ موضع مشخصی در خصوص طرح جدید AFC نگرفته است و یا حداقل آن را رسانه‌ای نکرده است. 

انتظار می‌رود با توجه به جایگاه تیم ملی فوتبال ایران در رده بندی فیفا و اول بودن این تیم در آسیا، مسئولان فدراسیون هم از حالت انفعال خارج و در تصمیمات فوتبالی و کلان قاره آسیا حضور تاثیرگذاری داشته باشند.


انتهای پیام /*

منبع : خبرگزاری مهرALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top