مستند زندگی خالق «ارباب حلقه‌ها» ساخته می‌شود / چهارشنبه 19 آبان

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا "جیمز استرانگ" فیلمی مستند درباره زندگی جی.آر.آر.تالکین خالق ارباب حلقه‌ها را کارگردانی می‌کند.

به نقل از اسکرین دیلی، ساخت فیلمی درباره زندگی خالق «ارباب حلقه‌ها» در دستور کار قرار گرفته است. جیمز استرانگ کارگردان برنده جایزه بفتا این فیلم را کارگردانی می‌کند. عنوان این فیلم مستند «زمین میانه» بوده و درآن زندگی جی.آر.آر.تالکین به تصویر کشیده می شود.

 

فیلمنامه این مستند را آنگوس فلچر پس از یک تحقیق ۶ ساله در منابع آرشیوی و مصاحبه‌های فردی نوشته است. این فیلم زندگی تالکین از دوران جوانی را مورد بررسی قرار داده و از جنگ جهانی اول وقتی او مرد جوانی بود که برای جنگ به خارج از مرزهای کشور فرستاده شد، روایت می‌شود.

 

قرار است امتیاز پخش و توزیع این فیلم در ماه فوریه در جشنواره فیلم برلین عرضه شود.

 استرانگ اکنون در حال کارگردانی مینی سریال "لیر" برای ای‌ام‌سی است و پس از اتمام این پروژه کار ساخت این مستند را آغاز خواهد نمود.  

 

جی. آر. آر. تالکین که سال ۱۹۷۳ در ۸۱ سالگی درگذشت، نویسنده، استاد دانشگاه، شاعر و زبان‌شناس بود. او در نوشته‌های فانتزی خود که در قالب کتاب‌هایی چون «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» خلق شدند به اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشته دور زمین پرداخته. «زمین میانه» نیز ساخته ذهن اوست که در آن همه رویدادهای «ارباب حلقه‌ها» می‌گذرد.

 

فیلم سه‌گانه "ارباب حلقه‌ها" به کارگردانی پیتر جکسون تهیه و در استودیوی نیولاین سینما به عنوان پرفروش‌ترین فیلم در زمان اکران خود محبوبیت جهانی یافت. این فیلم در سه قسمت با نام‌های یاران حلقه، دو برج، بازگشت پادشاه بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ تهیه و کارگردانی شد. 

قسمت سوم آن نیز در سال ۲۰۰۳ بیشترین جوایز اسکار را آن خود نمود.

 

 انتهای پیام/

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top