اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولان در آستانه نهایی شدن است / یکشنبه 14 آذر

اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولان در آستانه نهایی شدن است / یکشنبه 14 آذر

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت در آستانه نهایی شدن است و امیدوارم در آینده نزدیک با تصویب آن، سریعا به دستگاه های مربوطه ابلاغ شود.

سلمان خدادادی روز یکشنبه در همایش روز جهانی افراد دارای معلولیت و تجلیل از مدال آوران پارالمپیک افزود: خوشبختانه در این قانون، مواردی مانند مسائل مربوط به مسکن و حمایت های بیمه ای افراد دارای معلولیت به صورت جامع، مدنظر است.

وی اظهار امیدواری کرد تا اعتبارات مورد نیاز این قانون از سال آینده در ردیف بودجه ای قرار گیرد؛ ضمن اینکه با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیگیر مطالبات افراد دارای معلولیت هستیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این کمیسیون آمادگی دارد که موانع قانونی حمایت از معلولان را برطرف کند.

خدادادی یادآور شد: مجلس دهم ، گام های مهمی در جهت حمایت از افراد دارای معلولیت برداشته است که به عنوان مثال برای نخستین بار در برنامه ششم توسعه، برنامه آزمایش های ژنتیک قبل از ازدواج به تصویب رسیده و دولت هم هزینه انجام این آزمایش ها را تقبل کرده است.

خدادادی همچنین افزود: مجلس دهم با تصویب قانون کاهش ساعات کاری زنان، گام مثبتی در جهت رفاه زنان دارای فرزندان معلول برداشت.

وی اضافه کرد: فراکسیون معلولان در مجلس با 200 امضا تشکیل شده است که در جهت پیگیری مطالبات افراد دارای معلولیت فعالیت می کند.

قانون حمایت از معلولان در 16 ماده ماده و 24 تبصره در جلسه علنی 16 اردیبهشت 85 در مجلس ش شورای اسلامی به تصویب رسید در ماده یک این قانون آمده است: دولت موظف است زمینه‌ های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم و‌ حمایت‌ های لازم را از آنها به عمل آورد.

لایحه اصلاح قانون یاد شده از شهریور 94 منتظر بررسی در مجلس است.

همایش روز جهانی افراد دارای معلولیت و تجلیل از مدال آوران پارالمپیک امروز یکشنبه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، مسئولان کمیته پارالمپیک و مسئولانی از وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان سازمان های مردم نهاد امروز وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

در این همایش از مدال آوران پارالمپیک و نخبگان دارای معلولیت تقدیر شد.

 

انتهای پیام /

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top